Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Klaudia Świstek przenosi się do Tarnowa

Klaudia Świstek przenosi się do Tarnowa

fot. Piotr Hordych - Enea Energetyk Poznań

Trwa odkrywanie kart Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów. Do drużyny prowadzonej przez Marcina Wojtowicza dołączyła Klaudia Świstek, która ostatnie cztery sezony spędziła w Energetyku Poznań. Jest ona już dziewiątą nową zawodniczką zakontraktowaną przez klub z Tarnowa w przerwie między sezonami.

Karuzela transferowa w I lidze siatkarek rozkręca się bardzo powoli. Jednak niektóre zespoły są bardzo aktywne w międzysezonowej przerwie. Należy do nich Grupa Azoty PWSZ Tarnów, która odkryła już znaczną część kart. Nowym szkoleniowcem tarnowskich żyraf będzie Marcin Wojtowicz, a w składzie dojdzie do rewolucji kadrowej.Klub już wcześniej poinformował, że w jego składzie na nowy sezon znajdą się: Magdalena Ociepa, Aleksandra Gancarz, Gabriela Ponikowska (środkowe), Anna Pawłowska (libero), Wiktoria Kowalska (atakująca), Adrianna Kukulska (przyjmująca), Katarzyna Wawrzyniak (rozgrywająca) oraz Pola Nowacka, która może grać zarówno na przyjęciu, jak i na libero. Do tego grona dołączyła jedna z najlepszych przyjmujących I ligi z minionego sezonu – Klaudia Świstek.  

Klaudia Świstek przygodę z siatkówką zaczęła w pierwszej klasie szkoły podstawowej w swoim rodzinnym Bytomiu, następnie na rozgrywki juniorskie przeniosła się do Silesii Volley Mysłowice. W Silesii spędziła aż cztery lata. W kolejnych sezonach grała w Karpatach Krosno oraz Nike Węgrów. Ostatnie cztery lata spędziła za to w barwach Enei Energetyk Poznań, z którym w minionym sezonie wywalczyła trzecie miejsce w rozgrywkach I ligi. Bój o tę lokatę wygrała z San-Pajdą Jarosław. O kolejny sukces powalczy w barwach zespołu z Tarnowa, który będzie mierzył w wygranie I ligi i celował w awans do TAURON Ligi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi siatkarek

źródło: Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę