Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kiedy najlepiej szukać apartamentu na czas popularnego meczu?

Kiedy najlepiej szukać apartamentu na czas popularnego meczu?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dla fanów piłki nożnej mecze są bardzo ważnymi wydarzeniami. Niektóre z nich odbywają się w dużych miastach Polski. Największe polskie drużyny, w tym Legia Warszawa, Lech Poznań albo Lechia Gdańsk regularnie grają na PGE Narodowym w Warszawie. Polska organizowała turniej Euro 2012, a poszczególne mecze rozgrywane były w czterech miastach: Gdańsk, Wrocław, Warszawa, Poznań. Wierni kibice polskiej reprezentacji potrafią przyjechać na mecz z drugiego końca kraju, by być jak najbliżej i kibicować swoim ulubionym piłkarzom.

Krótkoterminowy wynajem od prywatnej osoby może być korzystniejszy niż hotele. Przykładowe ceny mieszkań, zarówno na kilka dni, jak i na dłużej, możesz znaleźć na stronach takich jak rentola.pl, gdzie po zastosowaniu różnych filtrów znajdziesz taki lokal, jakiego potrzebujesz. Osoby chcące połączyć możliwość oglądania meczu ze zwiedzaniem, powinny odpowiednio wcześniej rozejrzeć się za noclegiem.Gdzie znaleźć nocleg na czas meczu?

Aktualnie znalezienie noclegu to kwestia kilku minut. Istnieją strony internetowe, na których hotele czy mieszkania podane są jak na tacy, wraz z jasno określoną ceną, dokładną lokalizacją i opisem zasad działalności danego obiektu. Najszybszym sposobem na szybkie wyszukanie noclegu i natychmiastowe jego zarezerwowanie są aplikację Booking i Airbnb, które można zainstalować na swoim telefonie.

W wyszukiwarkę musisz wpisać preferowane miasto lub wybrać na mapie bardziej szczegółową lokalizację. Do wyników wyszukiwania można wprowadzić filtry, które zdecydowanie ułatwiają znalezienie apartamentu pod każdym względem dopasowanego do potrzeb. Wśród filtrów znajduje się cena, sposób rezerwacji, liczba pokoi i łóżek, a także elementy wyposażenia. Istnieje możliwość wybrania hotelu lub prywatnego mieszkania z kuchnią, łazienką, a nawet salonem czy sypialnią. Wszystko to kwestia kosztów, jednak, jeśli dobrze poszukać, można znaleźć nocleg na każdą kieszeń.

Gdzie warto się zatrzymać?

Lokalizacja obiektu powinna być dopasowana do osobistych preferencji. Jeśli szukamy apartamentu tylko na czas meczu, najlepiej, gdy ten będzie znajdował się jak najbliżej stadionu. Podczas ważnych wydarzeń sportowych po ulicach będą poruszały się setki kibiców, ale też więcej policji dbającej o bezpieczeństwo. Przemieszczanie się po mieście samochodem będzie wówczas utrudnione, dlatego warto wybrać transport publiczny, by nie musieć za każdym razem krążyć w poszukiwaniu miejsc parkingowych, i to najczęściej płatnych. Jeśli apartament będzie znajdował się dalej od centrum, najlepiej, jeżeli będzie on dobrze skomunikowany z resztą miasta.

Najlepszy czas na szukanie noclegu

Zakwaterowania, podobnie jak biletów na mecz, powinieneś szukać odpowiednio wcześniej. Robienie czegokolwiek na ostatnią chwilę nie zawsze się sprawdza, gdyż najlepsze oferty mogą być już wcześniej wyprzedane. Najlepiej jest więc zabrać się za poszukiwania przynajmniej miesiąc przed datą przyjazdu, gdyż w takim wypadku będziesz mógł bez stresu znaleźć nocleg o najlepszym stosunku jakości do ceny. Czasami oferty, które standardowo są w przystępnej cenie, stają się coraz droższe, czasami nawet z dnia na dzień, dlatego nie warto zbyt długo się wahać z ich zarezerwowaniem. Większość ofert ma opcję odwołania rezerwacji, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli życie pokrzyżuje nasze plany, z łatwością możemy anulować rezerwację i otrzymać pełny (rzadziej częściowy) zwrot kosztów.

Kiedy nie szukać zakwaterowania

Noclegu nie należy szukać w ostatniej chwili, czyli na dzień lub kilka dni przed datą przyjazdu. Najciekawsze oferty mogą być już nieaktualne, a dostępne pozostaną tylko nisko oceniane lub drogie miejsca. Chcąc zatrzymać się w hotelu czy apartamencie na czas meczu musimy mieć też na uwadze, że inni przyjezdni również potrzebują zakwaterowania i prawdopodobnie będą korzystać z tych samych platform, co znacznie ograniczy nasze możliwości. Rezerwacja i uzyskanie potwierdzenia od właściciela obiektu to kwestia kilku minut, jednak, aby bezstresowo wyszukiwać najlepsze w danych dniach oferty, warto dużo wcześniej założyć konto w którejś z hotelowych aplikacji.

Różnorodność atrakcji w dużych miastach

Mecze piłkarskie organizowane są na najpopularniejszych polskich stadionach, które znajdują się w największych i najpiękniejszych miastach. Czasami podróżują do nich całe grupy kibiców, nastawionych nie tylko na mecze same w sobie, ale też możliwość zabawy i wspólnego spędzania czasu do białego rana. Świetnym pomysłem jest więc połączenie wyjazdu na mecz ze zwiedzaniem, co pozwoli nam nie tylko na oglądanie sportowych rozgrywek, ale też poznanie okolic od bardziej kulturalnej strony.

Będąc w Warszawie koniecznie odwiedź Pałac Kultury i Nauki i jak najwięcej podróżuj metrem, jedynym w naszym kraju. Wrocław jest natomiast położony na urokliwych wyspach, na których kwitnie życie towarzyskie. Nowoczesny Poznań ma piękny rynek z ratuszem, na którego wieży znajdują się koziołki, największa atrakcja tego miasta, a Kraków to z kolei jedyne w swoim rodzaju stare miasto i zamek wawelski. Przybycie na mecz piłkarski jest zatem bardzo dobrą okazją na poznanie miast, do których nie będziemy mieli w najbliższym czasie okazji wrócić, dlatego gorąco zachęcamy do podejmowania również innych, mniej oczywistych, a równie ciekawych aktywności.

Czy noclegi podczas meczów są droższe?

Właściciele niektórych obiektów hotelowych próbują szukać zysków gdzie jest to tylko możliwe i rzeczywiście można spotkać się z podwyższaniem cen przy okazji różnych ważnych wydarzeń. Na szczęście nie jest to częsta praktyka i, o ile nocleg zarezerwujemy odpowiednio wcześniej, z pewnością nie przepłacimy.

źródło: materiał partnera

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę