Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Zaroślińska-Król: Po takiej przerwie zwycięstwo buduje

Katarzyna Zaroślińska-Król: Po takiej przerwie zwycięstwo buduje

W meczu 15. kolejki TAURON Ligi drużyna Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz przegrała we własnej hali z ŁKS-em Commercecon Łódź 0:3. MVP spotkania została Katarzyna Zaroślińska-Król, dla której była to już czwarta statuetka w tym sezonie. Jednocześnie doświadczona atakująca ekipy gości rozegrała 300. mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mam nadzieję, że jeszcze piękniejsza liczba przede mną, bo ja kocham siatkówkę i nie zamierzam jeszcze kończyć. To były i jeszcze będą piękne lata, także fajny jubileusz, który daje mi motywację, że jeszcze sporo przede mną i jeszcze mogę dobrze grać – powiedziała tuż po spotkaniu w Bydgoszczy Katarzyna Zaroślińska-Król, dodając, że zamierza grać do 40. roku życia i mieć na koncie łącznie 400 meczów w ekstraklasie.

33-letnia kapitan ŁKS-u Commercecon Łódź nie kryła, że ona sama i jej koleżanki przyjechały do hali nad Brdą wyjątkowo zmotywowane. – Wszystkie mocno pracowałyśmy, aby z Bydgoszczy przywieźć dziś 3 punkty, które są niezmiernie ważne dla nas i dla całego układu w lidze. Poza tym po takiej przerwie i po takich końcówkach zwycięstwo na pewno buduje – mówiła Zaroślińska-Król.

Zdecydowanie w odmiennych nastrojach jest zespół z Bydgoszczy, który w kilku momentach tego pojedynku był bardzo blisko urwania co najmniej jednego seta. – Wydaje mi się, że kluczowe były końcówki, gdzie popełniłyśmy za dużo błędów. Zabrakło też chłodnej głowy. Na pewno dziewczyny po drugiej stronie siatki były bardziej opanowane i miały też trochę więcej szczęścia, bo nam tego zabrakło. No niestety znowu bez punktów, a było bardzo blisko, bo walczyłyśmy – komentowała Magdalena Hawryła, środkowa Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl