Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Julita Rafałko: Pomogła gra zespołowa

Julita Rafałko: Pomogła gra zespołowa

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W zaległym spotkaniu 7. kolejki I ligi siatkarek 7R Solna Wieliczka pokonała w tie-breaku Energetyka Poznań. W meczu nie brakowało emocji i zaciętych akcji, a po jego zakończeniu MVP starcia wybrana została Julita Rafałko. – Duży wpływ miała akcja sporna, w której troszeczkę podniosła nam się adrenalina i dlatego czwarty oraz piąty set był dla nas – oceniła po spotkaniu.

W tym sezonie Solna zagrała już pięć tie-breaków, w ostatnich odnosiła wygrane. W sumie drużyna z Wieliczki ma na koncie pięć zwycięstw i trzy porażki, a to pozwala jej plasować się na czwartym miejscu w tabeli I ligi.Ostatni mecz z Energetykiem należał do tych najcięższych, a jego losy ważyły się w zaciętych końcówkach. – Było gorąco i to było widać chyba w każdym secie. Były momenty, w których kontrolowałyśmy grę. Niestety, były też momenty, w których troszeczkę osiadłyśmy. Myślę, że dałyśmy jednak radę. Pokazałyśmy to, co potrafimy, co było założone przez trenera i taki jest wynik – na naszą korzyść – przyznała po spotkaniu Julita Rafałko.

Poznanianki były blisko wygranej i kompletu punktów. W ważnym momencie ekipa z Wieliczki zdołała jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, doprowadziła do tie-breaka i w nim także wygrała. – Duży wpływ miała akcja sporna, w której troszeczkę podniosła nam się adrenalina i dlatego czwarty oraz piąty set był dla nas – stwierdziła libero.

Co było kluczem do końcowego sukcesu? –  W każdym elemencie miałyśmy dobre i słabe momenty. Natomiast gra zespołowa nam pomogła. Poszłybyśmy za sobą w ogień i to było kluczowym punktem – podsumowała Rafałko.

źródło: 7R Solna Wieliczka - facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved