Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julita Piasecka zostaje w ŁKS-ie Commercecon Łódź

Julita Piasecka zostaje w ŁKS-ie Commercecon Łódź

fot. Michał Szymański

W sezonie 2021/2022 zaliczyła debiut w TAURON Lidze i Pucharze CEV. Zebrała bezcenne doświadczenie, które zaprocentuje w nadchodzących rozgrywkach. Dodatkowo czeka ją kolejny debiut – tym razem w Lidze Mistrzyń. Julita Piasecka pozostaje w ŁKS-ie Commerceon Łódź na sezon 2022/2023.

Julita Piasecka urodziła się 25 września 2002 roku w Łodzi, ale jej pierwszym klubem był UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki. W kolejnych latach łączyła grę w SMS-ie PZPS Szczyrk z występami w I lidze, a później dodatkowo jeszcze z grą w barwach juniorskiej sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego. W ekstraklasie zadebiutowała w sezonie 2021/2022. Wystąpiła w 20 meczach, zdobywając 88 punktów, w tym 8 z zagrywki i 10 blokiem.Za przyjmującą pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce. Zakończyła go z brązowym medalem mistrzostw Polski i debiutem w europejskich pucharach. Jak ocenia te miesiące? – Te miesiące były dla mnie czymś zupełnie nowym. Bardzo dużo się działo – przyznała zawodniczka. – Cieszę się, że to właśnie w ŁKS-ie zaczęłam swoją seniorską przygodę. Zobaczyłam najlepszych kibiców w Polsce oraz poznałam mnóstwo sympatycznych ludzi. W dodatku miałam szanse na debiut w europejskich pucharach oraz zajęcie 3. miejsca w Polsce – dodała.

Co było dla niej ważniejsze w tym pierwszym „dorosłym” sezonie – szlifowanie techniki czy nauka trzymania nerwów na wodzy? – Myślę, że oba te aspekty były równie ważne. Każdego dnia starałam się poprawiać swoją technikę, by stawać się lepszą zawodniczką. Jednak nie raz byłam stawiana w stresujących sytuacjach jak np. nagła zmiana pozycji. Jednak cieszę się, że dzięki temu mogłam pomóc drużynie i zyskać więcej doświadczenia oraz pewności siebie – powiedziała.

Każdy sezon rządzi się swoimi prawami, w nadchodzącym nie będzie wielkiej przebudowy zespołu, ale całkowicie zmieni się sztab. Czego łódzka przyjmująca oczekuje po współpracy z trenerem Chiappinim? – To prawda, zostanie część składu, jednak na mojej pozycji wszystkie dziewczyny się zmienią. Dzięki temu będzie można rozpocząć „rywalizację” od początku. Jeśli chodzi o współpracę z nowym sztabem to jestem podekscytowana oraz liczę na więcej szans wykazania się na boisku. Dzięki temu będę mogła się rozwijać – podkreśliła Julita Piasecka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę