Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > José Roberto Guimarães: Zespół wciąż potrzebuje doświadczenia

José Roberto Guimarães: Zespół wciąż potrzebuje doświadczenia

fot. FIVB

Brazylijska reprezentacja kobiet zajęła podczas tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów drugie miejsce i do kraju wróciła ze srebrnymi medalami. W zespole narodowym z Kraju Kawy doceniają wywalczone trofeum, ale podkreślają, że przed nimi wciąż dużo pracy. –  Jesteśmy na ścieżce osobistej i zbiorowej ewolucji. To bardzo dobra grupa do pracy, odpoczniemy i pomyślimy o mistrzostwach świata – powiedziała Carol Gattaz.

Gabriela „Gabi” Braga Guimarães nie ukrywała, że mecz finałowy VNL był bardzo trudny. – Musimy bardzo cenić to srebro przez cały proces, który przeszliśmy z bardzo odnowioną grupą. To zawodniczki, które ewoluowały przez cały czas trwania zawodów. Naprawdę chcieliśmy zdobyć złoto i był to trudny finał, ale jest to dla nas wyznacznik, aby zobaczyć, co musimy poprawić jako zespół. Przyjrzyjmy się tej grze, aby poprawić się jako zespół. Ten turniej był świetną nauką dla wszystkich. Teraz zaczynają się nasze przygotowania do mistrzostw świata.Carol Gattaz dodała, że jest zadowolona ze srebrnego medalu, chociaż po cichu liczyła na ten najcenniejszy krążek. – Jestem zadowolona z naszej kampanii, ale chcieliśmy więcej w tym finale. Marzymy i ciężko pracujemy, aby walczyć o tytuły. To był wyczerpujący sezon, z wieloma meczami, podróżami, treningami, ale nasza grupa była bardzo prężna. Zespołowi należą się gratulacje i musimy zrozumieć proces. Jesteśmy na ścieżce osobistej i zbiorowej ewolucji. To bardzo dobra grupa do pracy, odpoczniemy i pomyślimy o mistrzostwach świata. Ten finał był pozytywnym doświadczeniem dla grupy, która musi zrozumieć, jak to jest grać przeciwko wspaniałym zespołom i zawodniczkom takim jak Egonu.
 
José Roberto Guimarães, trener Brazylijek, dodał: Przykro mi z powodu gry w finale, ale cieszę się z postawy, jaką to pokolenie miało w Lidze Narodów. Musimy poprawić system obronny i związek między blokowaniem a obroną. Ten zespół wciąż potrzebuje doświadczenia, gier takich jak dzisiaj, oprócz jeszcze większego zrozumienia, co należy zrobić, aby ewoluować. Zaskoczyliśmy wiele osób, dochodząc do tego finału i cieszę się, że mamy pokolenie, które nadal będzie nam sprawiało wiele radości.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę