Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jones-Perry i Stenzel opuszczą zespół Budowlanych, co z Nowicką?

Jones-Perry i Stenzel opuszczą zespół Budowlanych, co z Nowicką?

Niewykluczone, że zespół Budowlanych, o którym rok temu prezes Marcin Chudzik mówił, że jest budowany na lata, ulegnie pewnym zmianom. Odejść mają dwie podstawowe zawodniczki łódzkiej drużyny – libero Maria Stenzel oraz amerykańska skrzydłowa Veronica Jones-Perry. Prezes klubu Marcin Chudzik przyznał również, że nie można wykluczyć rozstania z rozgrywającą Julią Nowicką.

– Liczymy się z tym, że Veroniki już nie będzie w Budowlanych, a także prawdopodobnie w polskiej lidze w przyszłym sezonie – przyznał prezes Chudzik w programie „Piłka meczowa” w TV Toya. Maria Stenzel ma propozycje z ligi włoskiej oraz Chemika Police. Do jej zastąpienia chętne są cztery siatkarki. – Są to zawodniczki z czołowych klubów i czołowe zawodniczki z rankingu przyjmujących w naszej lidze – mówi Marcin Chudzik przyznając, że w tej czwórce jest również Aleksandra Krzos z Developresu.Niewykluczone że z Łodzią i zespołem Budowlanych pożegna się również rozgrywająca Julia Nowicka. – Ma propozycje ze Stuttgartu, gdzie trenerem jest Tore Aleksandersen, z którym pracowała w Bielsku-Białej. Z jednej strony Julka się zastanawia, czy nie zostać, z drugiej chciałaby spróbować czegoś innego. My też z jednej strony chcielibyśmy zostawić Julkę z Martyną Łazowską, z drugiej też zastanawiamy się, czy to się nie przejadło i nie zrobić innej kombinacji. W najbliższych dniach musimy decyzję na tak lub na nie podjąć – dodał prezes Budowlanych.

Martyna Łazowska to młoda rozgrywająca z Tomaszowa Mazowieckiego, absolwentka SMS-u PZPS Szczyrk, która ma trafić do Budowlanych w miejsce Oliwii Poredy. Poreda dołączyła do drużyny w połowie sezonu, zastępując Ewelinę Tobiasz. Z Zespołem pożegnać ma się również atakująca Oliwia Michalak. – Z Martyną jesteśmy praktycznie porozumieni. Chcemy z nią podpisać wieloletni kontrakt i postawić na nią jako na tę najbardziej perspektywiczną młodą polską rozgrywającą – przyznaje prezes Chudzik, który nie ukrywa, że w zespole Budowlanych pojawią się jeszcze jedna lub dwie aktualnie powołane przez Jacka Nawrockiego reprezentantki.

Budowlani Łódź ogłosili już, że w drużynie na kolejny sezon pozostaną Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Małgorzata Lisiak i Weronika Centka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: opr. własne, TV Toya

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę