Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jochen Schöps: To czysta radość

Jochen Schöps: To czysta radość

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od założenia klubu do pierwszego tytułu minęło sześć lat. W 2015 roku w siatkarskiej Bundeslidze wystartował zespół United Volleys Frankfurt, wówczas jeszcze pod nazwą United Volleys Rhein-Main. W 2021 roku po raz pierwszy siatkarzom tego klubu udało się podnieść w geście triumfu Puchar Niemiec. 

– To jest mega niesamowite. Wiemy, że Netzhoppers mogą grać lepiej, ale udało nam się utrzymać ich pod dobrą presją. Teraz to czysta radość, to niesamowity sukces United – powiedział po meczu Jochen Schöps.To była historyczna chwila również dla atakującego United Volleys. Jochen Schöps ostatni sukces pucharowy odniósł 14 lat temu. – Wow, to dużo czasu. To osobiście wiele dla mnie znaczy. Tym razem to nawet trofeum, które szczerze uważam za przyjemniejsze – powiedział z uśmiechem były reprezentant, który do zwycięstwa wniósł 12 punktów.

W finale zawodnicy United Volleys Frankfurt zaprezentowali bardzo silną zagrywkę, co sprawiało rywalom z Netzhoppers KW-Bestensee problemy w przyjęciu i ataku. Tylko Karli Allik uzyskał dwucyfrowe punkty (10), ale tylko 39% ataków trafiło w pole przeciwnika. – Rzekomo niestabilne czynniki ekipy z Frankfurtu były tym razem bardzo dobre. Ale jestem dumny z mojego zespołu, dali z siebie wszystko – powiedział po meczu trener Netzhoppers KW-Bestensee Christophe Achten.

Juan Manuel Serramalera, szkoleniowiec United Volleys Frankfurt, był zachwycony. – Jestem bardzo zadowolony, oczywiście z wyniku, ale przede wszystkim z reakcji zespołu na przeciwnika. Chociaż niektórzy zawodnicy nie byli w stanie odegrać aktywnej roli, zespół spisywał się bardzo dobrze i jestem z tego bardzo dumny. Rozwój zespołu w trakcie sezonu jest niezwykły. 

źródło: opr. własne, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę