Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jakub Popiwczak: Znam swoją rolę w kadrze

Jakub Popiwczak: Znam swoją rolę w kadrze

fot. FIVB

– Jesteśmy naprawdę wdzięczni tym, którzy nie jadą na MŚ. Wykonali kawał ciężkiej roboty i pomagali nam się przygotowywać. Taki jest niestety los sportowca. Ja przez kilka lat przeżywałem to samo. Wiem, jakie to ciężkie – powiedział Jakub Popiwczak, libero reprezentacji Polski.

Od kilku lat Jakub Popiwczak odgrywa jedną z podstawowych ról w Jastrzębskim Węglu, jednak do tej pory nie przekładało się to na jego grę w reprezentacji Polski. Wprawdzie wraz z nią zdobył już brąz w Lidze Narodów, ale poprzedni selekcjoner stawiał na duet Paweł Zatorski/Damian Wojtaszek. U Nikoli Grbicia nastąpiło nowe otwarcie, a Serb dał szansę Popiwczakowi.Na początku tego sezonu reprezentacyjnego mówiłem, że moim marzeniem jest pojechać na mistrzostwa świata. Najprawdopodobniej jestem na dobrej drodze, by się to udało. Z tego się cieszę. W kadrze jest trochę nowych twarzy i osób, które nie stanowiły o sile tej reprezentacji w poprzednich latach. Teraz dostają szansę. Każdy z nas stara się dorzucić kilka procent więcej, tę dodatkową cegiełkę, żeby ta reprezentacja odnosiła takie sukcesy, jak wcześniej – powiedział Jakub Popiwczak.

Na początku tegorocznej edycji Ligi Narodów był on podstawowym libero kadry, ale później Grbić częściej stawiał na Zatorskiego. W turnieju finałowym pierwszy z nich nie pojawił się na boisku. Wrócił na nie dopiero w drugiej części spotkania sparingowego z Ukraińcami. – Zawsze chciałoby się grać jak najwięcej. Szczególnie w klubie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że gramy mecze raz w tygodniu albo co trzy, cztery dni. A tutaj te przerwy bywają dłuższe. Jest większy natłok meczów w krótszym czasie, potem chwila przerwy. W Bolonii nie miałem okazji grać, więc od ostatnich meczów trochę czasu minęło. Ale znam swoją rolę, wiem, po co tutaj jestem. Staram się robić najlepiej to, co potrafię – zaznaczył libero reprezentacji Polski.

Odniósł się on także do ostatecznego składu na mundial, w którym zabrakło między innymi Bartosza Bednorza, Karola Butryna i Wilfredo Leona.Jesteśmy grupą dobrych kolegów, a nie tylko znajomych z pracy. Lubimy się, wzajemnie wspieramy. Każdy chciałby grać w najważniejszych imprezach, ale mamy świadomość, że trener w pewnym momencie musi komuś podziękować. Tak było ostatnio. Jesteśmy naprawdę wdzięczni tym, którzy nie jadą na MŚ. Wykonali kawał ciężkiej roboty i pomagali nam się przygotowywać. Taki jest niestety los sportowca. Ja przez kilka lat przeżywałem to samo. Wiem, jakie to ciężkie – zakończył Popiwczak.

źródło: inf. własna, interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę