Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jakub Głuszak: W DNA drużyny mamy wbudowaną walkę o każdy punkt

Jakub Głuszak: W DNA drużyny mamy wbudowaną walkę o każdy punkt

– Cieszę się, że moja młoda drużyna pokazuje, że rozwija się z każdym meczem. Może mało osób wierzy w te dziewczyny, ale one pokazują, że z każdym meczem są coraz lepsze – powiedział po porażce w derbach Łodzi trener Grot Budowlanych Jakub Głuszak.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon potrzebowały aż pięciu setów, aby w derbach Łodzi pokonać Grot Budowlanych. Mogły wygrać szybciej, ale w drugim secie dały rozwinąć skrzydła przeciwniczkom. – Mam nadzieję, że kibicom podobał się ten mecz. Dla nich rozegrałyśmy te pięć setów. Same chciałyśmy ten mecz skończyć zbyt szybko. W drugim secie zbyt wcześnie zaczęłyśmy już myśleć o kolejnym, co spowodowało, że zaczęłyśmy się gubić. Potem ciężko było przechylić ten mecz na swoją korzyść – stwierdziła Kamila Witkowska, środkowa ŁKS-u.  Odniosła się ona do atmosfery panującej w hali podczas niedzielnego spotkania. – Życzyłabym sobie, aby taka atmosfera była na każdym meczu. Kibice nieśli nas z każdym punktem. Byli naszym kolejnym zawodnikiem na boisku – dodała zawodniczka zwycięskiej ekipy, która w derbach Łodzi zgromadziła na swoim koncie 17 punktów.

Mimo że Budowlani nie wykorzystali szansy na wygraną, to z ich gry zadowolony był ich trener. – Mecz stał na wysokim poziomie. Było dużo długich wymian, twardych ataków, gry taktycznej. Widowisko mogło podobać się kibicom. Cieszę się, że moja młoda drużyna pokazuje, że rozwija się z każdym meczem. Może mało osób wierzy w te dziewczyny, ale one pokazują, że z każdym meczem są coraz lepsze. Mimo że przegraliśmy mecze z czołówką, to one zaprocentują w przyszłości i będą nas wzmacniały – podkreślił Jakub Głuszak.

Jego podopieczne prowadziły już 2:1, ale w czwartej odsłonie kompletnie oddały inicjatywę gospodyniom. – Zbyt mało agresywnie weszliśmy w tego seta. Może uwierzyliśmy, że ŁKS poda nam sam rękę, a wszystko trzeba było wywalczyć na boisku. Z takich spotkań trzeba wyciągnąć wnioski. Na pewno moja drużyna w kolejnych meczach się nie podda. Ma wbudowane w DNA drużyny walkę o każdy punkt. Wiele razy byliśmy w opresji, a wygrywaliśmy sety. Widać, że ta drużyna się rozwija i gra coraz lepszą siatkówkę – zakończył szkoleniowiec łódzkiej drużyny.

źródło: opr. własne, PLS TV