Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jakub Głuszak: Cały sezon był ogromną walką

Jakub Głuszak: Cały sezon był ogromną walką

fot. Katarzyna Antczak

Po trzech sezonach Vasas Obuda Budapeszt opuszcza trener Jakub Głuszak. Szkoleniowiec nie zdecydował się przedłużyć wygasającej w tym roku umowy. Sezon 2020/2021 prowadzony przez niego zespół zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Węgier. – Dziewczyny bardziej niż cokolwiek pragnęły tego brązowego medalu, walczyły o niego i naprawdę poważnie myślę, że teraz dla nas był to odpowiednik złotego medalu – powiedział Jakub Głuszak.

Od 2018 roku Jakub Głuszak był trenerem węgierskiego klubu z Budapesztu. Wraz z Vasas Obuda zdobył w 2019 roku mistrzostwo Węgier, w 2020 roku Puchar Węgier a w tym sezonie brązowy medal krajowego czempionatu. Węgierski klub w sezonie 2019/2020 rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Po sezonie 2020/2021 kontrakt polskiego szkoleniowca wygasł, a ten nie zdecydował się na jego przedłużenie. – Przede wszystkim chciałbym podziękować Mártonowi Sarlósowi, Jánosowi Jámborowi i Vasasowi za zaufanie. Przyjechałem tu z niezwykle profesjonalnego zespołu, zdawałem sobie sprawę, że będą tu zupełnie inne warunki niż w Chemiku Police, więc miałem dużo więcej pracy niż tylko z siatkarkami, ale zmieniałem nastawienie całego zespołu. Myślę, że osiągnięto zostało to, co chciałem, dziewczyny przeszły długą drogę, a klub stoi na innej półce niż wcześniej – podsumował Głuszak.Sezon 2020/2021 Vasas Obuda Budapeszt zakończył na trzecim miejscu. – Cały sezon był ogromną walką, ale byliśmy silni nawet w najtrudniejszych momentach – przyznał. – Dziewczyny bardziej niż cokolwiek pragnęły tego brązowego medalu, walczyły o niego i naprawdę poważnie myślę, że teraz dla nas był to odpowiednik złotego medalu – dodał. Miniony sezon był trudny również ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. – Kiedy epidemia uderzyła jesienią, ze strachem patrzyłem na telefon, gdy któraś z siatkarek lub ktoś z ekipy zadzwonił lub wysłał wiadomość, ponieważ otrzymywałem tylko złe wieści. Nie był to łatwy czas, ale zawsze powtarzałem sobie, że musiałem uzbroić się w cierpliwość i dać z siebie wszystko – podkreślił szkoleniowiec.

Obecnie Jakub Głuszak przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Węgier, którą przejął na początku 2020 roku. Zespół przygotowuje się do eliminacji do mistrzostw Europy.

źródło: opr. własne, www.vasasvolleyball.hu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę