Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Itambe Minas najlepsze w kobiecych rozgrywkach w Brazylii

Itambe Minas najlepsze w kobiecych rozgrywkach w Brazylii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Itambe Minas pokonało w  finale ligi brazylijskiej Dentil Praia Clube i sięgnęło po mistrzostwo. Na najniższym stopniu podium znalazło się Osasco Sao Cristovao Saude. – Jedyne o czym myślałam wchodząc w ten sezon to to, że chciałam być coraz lepsza i pomagać Minas. Wszystko, co próbowałam zrobić, to w najtrudniejszych momentach pomóc moim doświadczeniem. Dokonałyśmy tego razem po raz kolejny – podsumowała MVP sezonu Thaisa Menezes.

W lidze brazylijskiej finał toczył się do dwóch zwycięstw. W pierwszym meczu Itambe Minas przegrało 1:3, w drugim zaś wygrał w czterech setach. W trzecim spotkaniu pierwszego seta Itambe Minas wygrało do 17. W dwóch kolejnych bardzo wyraźne zwycięstwa (do 13 i 12) odniosło Dentil Praia Clube. Itambe Minas zdołało doprowadzić do tie-breaka, w którym poszło za ciosem i triumfowało w całym meczu 3:2, sięgając po mistrzostwo kraju. – To był niesamowity sezon – powiedział trener Itambe Minas Nicola Del Negro. Najlepszą zawodniczką decydującego finałowego meczu wybrano Macris Carneiro. – Pomagałyśmy sobie wzajemnie za każdym razem, gdy drużyna przechodziła trudne chwile – skomentowała Macris Carneiro. – Miałyśmy dwa okropne sety, ale wiedziałyśmy, że jedynym wyjściem będzie gra zespołowa. Ciężka praca, którą wykonywałyśmy przez cały rok, naprawdę ma znaczenie w takich chwilach – dodała rozgrywająca.Itambe Minas zdominowało fazę zasadniczą. Z 22 meczów wygrało 21 i zgromadziło na swoim koncie 63 punkty. Zespół ten w dwóch meczach zamknął również ćwierćfinały i półfinały. Pierwsza porażka od 28 listopada przyszła dopiero w pierwszym meczu finałowym. – Niestety pozwoliliśmy, aby nasz poziom trochę spadł. Praia była fantastycznym przeciwnikiem, który wiele od nas wymagał. Jestem dumny i zadowolony z tytułu, ponieważ czuję, że zespół naprawdę na to zasłużył – przyznał Del Negro, który został najlepszym trenerem sezonu w lidze brazylijskiej.

Na zakończenie wybrano Dream Team Superligi. Wyróżnienie otrzymały rozgrywająca Macris Carneio, atakująca Tandara Caixeta, przyjmujące Fernanda Garay i Priscila Daroit, środkowe Thaisa Menezes i Ana Carolina da Silva oraz libero Camila Brait. NMVP sezonu wybrana została Thaisa Menezes. – To było naprawdę frustrujące, że nie mogliśmy zakończyć poprzedniego sezonu – wspomniała przerwane z powodu pandemii rozgrywki 2019/2020. – Jedyne o czym myślałam wchodząc w ten sezon to to, że chciałam być coraz lepsza i pomagać Minas. Wszystko, co próbowałam zrobić, to w najtrudniejszych momentach pomóc moim doświadczeniem. Dokonałyśmy tego razem po raz kolejny – dodała Thaisa.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi brazylijskiej kobiet

źródło: opr. własne, volleyball.world

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę