Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Itambe Minas najlepsze w kobiecych rozgrywkach w Brazylii

Itambe Minas najlepsze w kobiecych rozgrywkach w Brazylii

Itambe Minas pokonało w  finale ligi brazylijskiej Dentil Praia Clube i sięgnęło po mistrzostwo. Na najniższym stopniu podium znalazło się Osasco Sao Cristovao Saude. – Jedyne o czym myślałam wchodząc w ten sezon to to, że chciałam być coraz lepsza i pomagać Minas. Wszystko, co próbowałam zrobić, to w najtrudniejszych momentach pomóc moim doświadczeniem. Dokonałyśmy tego razem po raz kolejny – podsumowała MVP sezonu Thaisa Menezes.

W lidze brazylijskiej finał toczył się do dwóch zwycięstw. W pierwszym meczu Itambe Minas przegrało 1:3, w drugim zaś wygrał w czterech setach. W trzecim spotkaniu pierwszego seta Itambe Minas wygrało do 17. W dwóch kolejnych bardzo wyraźne zwycięstwa (do 13 i 12) odniosło Dentil Praia Clube. Itambe Minas zdołało doprowadzić do tie-breaka, w którym poszło za ciosem i triumfowało w całym meczu 3:2, sięgając po mistrzostwo kraju. – To był niesamowity sezon – powiedział trener Itambe Minas Nicola Del Negro. Najlepszą zawodniczką decydującego finałowego meczu wybrano Macris Carneiro. – Pomagałyśmy sobie wzajemnie za każdym razem, gdy drużyna przechodziła trudne chwile – skomentowała Macris Carneiro. – Miałyśmy dwa okropne sety, ale wiedziałyśmy, że jedynym wyjściem będzie gra zespołowa. Ciężka praca, którą wykonywałyśmy przez cały rok, naprawdę ma znaczenie w takich chwilach – dodała rozgrywająca.

Itambe Minas zdominowało fazę zasadniczą. Z 22 meczów wygrało 21 i zgromadziło na swoim koncie 63 punkty. Zespół ten w dwóch meczach zamknął również ćwierćfinały i półfinały. Pierwsza porażka od 28 listopada przyszła dopiero w pierwszym meczu finałowym. – Niestety pozwoliliśmy, aby nasz poziom trochę spadł. Praia była fantastycznym przeciwnikiem, który wiele od nas wymagał. Jestem dumny i zadowolony z tytułu, ponieważ czuję, że zespół naprawdę na to zasłużył – przyznał Del Negro, który został najlepszym trenerem sezonu w lidze brazylijskiej.

Na zakończenie wybrano Dream Team Superligi. Wyróżnienie otrzymały rozgrywająca Macris Carneio, atakująca Tandara Caixeta, przyjmujące Fernanda Garay i Priscila Daroit, środkowe Thaisa Menezes i Ana Carolina da Silva oraz libero Camila Brait. NMVP sezonu wybrana została Thaisa Menezes. – To było naprawdę frustrujące, że nie mogliśmy zakończyć poprzedniego sezonu – wspomniała przerwane z powodu pandemii rozgrywki 2019/2020. – Jedyne o czym myślałam wchodząc w ten sezon to to, że chciałam być coraz lepsza i pomagać Minas. Wszystko, co próbowałam zrobić, to w najtrudniejszych momentach pomóc moim doświadczeniem. Dokonałyśmy tego razem po raz kolejny – dodała Thaisa.