Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Isbel Mesa: Toruń to dobre miejsce, by udowadniać swoją sportową wartość

Isbel Mesa: Toruń to dobre miejsce, by udowadniać swoją sportową wartość

fot. Sławomir Kowalski - Anioły Toruń

– Chcę wnieść do drużyny moją pasję, miłość do siatkówki, zaangażowanie i doświadczenie. Wiem, że ambitne plany w każdym zespole wymagają dopasowania wielu elementów i myślę, że moje doświadczenie może w tym pomóc – powiedział nowy zawodnik Aniołów Toruń Isbel Mesa Sandoval.

Rzadko kluby drugoligowe sięgają po zagranicznych zawodników. Jednym z nielicznych, który tak uczynił, jest team z Torunia, który zakontraktował kubańskiego siatkarza.Ten projekt zainteresował mnie od samego początku. Przyjaźnimy się z Wilfredo, więc wiedziałem, że ma bardzo fajny pomysł na siatkówkę. Gdy pojawiła się propozycja gry w Toruniu, nie zastanawiałem się długo. Myślę, że to bardzo dobre miejsce, aby wciąż udowadniać swoją sportową wartość. Klub ma ambitne cele, a to mi bardzo odpowiada – powiedział Isbel Mesa Sandoval.

Przebywa on już w Polsce i wraz z Aniołami przygotowuje się do startu rozgrywek. – Jestem w Toruniu od kilkunastu dni. Od razu zacząłem trenować, poznawać klub i drużynę. Atmosfera jest bardzo fajna, bo cel jest wszystkim znany. Bardzo szybko się zintegrowaliśmy, wszyscy sobie pomagamy na i poza boiskiem. Co ciekawe, już po kilku dniach przestałem się czuć jak obcokrajowiec w Toruniu. Staram się teraz jak najszybciej poznawać polskie słowa, aby komunikacja z kolegami była jak najlepsza – przyznał zawodnik.

Ostatnio grał on we Francji, a teraz ma stać się jednym z liderów toruńskiej ekipy, która chce awansować na zaplecze PlusLigi. – Chcę wnieść do drużyny moją pasję, miłość do siatkówki, zaangażowanie i doświadczenie. Wiem, że ambitne plany w każdym zespole wymagają dopasowania wielu elementów i myślę, że moje doświadczenie może w tym pomóc – zaznaczył Mesa Sandoval.

Ma on już za sobą nawet grę w reprezentacji Kuby, ale nie miał oporów, aby przenieść się do Polski i grać na drugoligowych parkietach. – Śledziłem wyniki Aniołów w poprzednim sezonie, oglądałem kilka meczów. Byłem zaskoczony agresywnością i poziomem gry. W innych krajach III liga to rozrywki w zasadzie amatorskie, w Polsce to profesjonalizm i naprawdę dobry poziom sportowy. To ważne, bo łatwiej drużynie odnaleźć się w wyższe klasie rozgrywek po awansie – zakończył Isbel Mesa Sandoval.

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę