Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO K, gr. B: Pierwsze zwycięstwo Rosjanek

IO K, gr. B: Pierwsze zwycięstwo Rosjanek

Drugą porażkę 0:3 zaliczyły reprezentantki Argentyny. Po momentami zaciętym pierwszym secie Argentynki nie zdołały kontynuować skutecznej gry. Siatkarki z Rosji w drugiej i trzeciej odsłonie dyktowały już warunki, a szczególnie dobrze funkcjonował ich blok. Tym samym podopieczne trenera Busato dopisały do swojego konta pierwsze trzy punkty.

Początek meczu był wyrównany. Szybko do głosu doszły jednak Rosjanki. Skutecznie na siatce punktowała Arina Fedorowcewa, dobrze funkcjonował rosyjski blok i przy stanie 10:6 o czas poprosił argentyński szkoleniowiec. Serię przy zagrywkach Jewgieniji Starcewej przerwała dopiero atakiem Julieta Constanza Lazcano (11:7). Argentynki rzuciły się do odrabiania strat i po skutecznym zagraniu Eliny Marii Rodriguez złapały kontakt punktowy z przeciwniczkami (13:12). Obu drużynom zdarzało się popełniać błędy. Stopniowo Rosjanki odbudowały swoją przewagę, obok Fedorowcewej skutecznie punktowała Natalia Gonczarowa (19:15, 22:18). Podwójny blok na prawym skrzydle dał serię piłek setowych Rosjankom (24:18), zaś ostatni punkt padł po autowym ataku Pauli Jamilii Nizetich.

Od początku drugiej odsłony na nowo rozgorzała zacięta walka (7:7). Sytuacja zaczęła się zmieniać przy zagrywkach Fedorowcewej. Argentynki miały problem, by przebić się przez rosyjski blok i o czas przy stanie 12:9 o czas poprosił trener Hernan Ferraro. Po przerwie skutecznie zaatakowała Bianca Farriol. Mimo zmian reprezentacja Argentyny wciąż miała problemy z wyprowadzeniem skutecznej akcji. Rosjanki bardzo dobrze czytały grę rywalek i raz za razem skutecznie je blokowały. Przy stanie 17:11 drugi raz zawodniczki do siebie przywołał argentyński szkoleniowiec. Celnie zagrywała Gonczarowa, a jej koleżanki wciąż punktowały blokiem. Niemoc swojej reprezentacji przerwała dopiero zagraniem z lewego skrzydła Daniela Bulaich Simian (20:12). Mimo roszad w składzie do końca to Rosjanki dyktowały warunki. Seta zamknął podwójny blok.

Po asie Fedorowcewej Rosjanki prowadziły 3:0 w trzecim secie. Argentynki miały problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku, po kolejnej chaotycznej akcji o czas poprosił trener Ferraro (5:1). Zdarzały się przedłużone akcje, jednak padały one głównie łupem Rosjanek. Podopieczne trenera Busato dobrze zagrywały. Pojedyncze zagrania Eriki Mercado na niewiele się zdały. Na prawym skrzydle celnie atakowała Gonczarowa. Skutecznie punktowała Irina Woronkowa, która w końcówce dołożyła jeszcze asy serwisowe (21:11). Argentynki obroniły pierwszą piłkę meczową po ataku Lazcano. Jednostronnego seta, a zarazem cały mecz zakończył po długiej akcji atak Anny Lazarewej.

Rosja – Argentyna 3:0
(25:19, 25:15, 25:13)

Rosja: Korolewa (8), Gonczarowa (17), Fedorowcewa (12), Starcewa (2), Fetisowa (6), Woronkowa (11), Podkopajewa (libero) oraz Pilipienko, Lazarewa (2), Smirnowa, Matwiejewa i Jenina
Argentyna: Rodriguez (10), Nizetich (1), Lazcano (6), Farriol (1), Mayer (1), Mercado (13), Rizzo (libero) oraz Fortuna (1), Germanier, Bulaich Simian (4), Nosach i Herra Rodriguez (1)