Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk wraca z Krosna bez punktów

I liga K: Energetyk wraca z Krosna bez punktów

W sobotnim spotkaniu pomiędzy Karpatami Krosno i Energetykiem Poznań najwięcej emocji przyniósł pierwszy set wygrany na przewagi przez gospodynie. Później krośnianki poszły za ciosem i wygrały obie kolejne partie. Poznanianki walczyły jeszcze w trzeciej odsłonie, ale zespół z Krosna kontrolował przebieg spotkania i zainkasował trzy punkty.

Co prawda w Krośnie rozegrano tylko trzy sety, ale ten pierwszy z pewnością mógłby zadowolić gusty koneserów. Od początku do końca obie drużyny trzymały się w szachu i żadna nie mogła „urwać” się rywalom. Dopiero w końcówce delikatną przewagę osiągnęły krośnianki i przy stanie 24:22 miały piłkę setową. Tę pierwszą Energetyk łatwo obronił, a w drugiej miał już trudniejsze zadanie przy własnej zagrywce. Długą wymianę zakończył autowy atak Karpat z prawego skrzydła i set wkroczył w fazę gry na przewagi. Wojnę nerwów lepiej wytrzymały gospodynie, a set zakończył się autowym atakiem, tym razem ze strony poznanianek (29:27).

Druga partia była najbardziej jednostronna w całym meczu. Krośnianki kontrolowały jej przebieg i cały czas utrzymywały kilkupunktową przewagę. Dużą rolę w grze gospodyń odgrywała zagrywka. Karpaty zanotowały sześć asów w całym meczu, a połowa z nich była dziełem środkowej Kamili Kobus. Trudny serwis nie pozwalał poznaniankom wyprowadzać skutecznego ataku i w konsekwencji krośnianki spokojnie wygrały tego seta 25:19.

Ostatnia odsłona przez długi czas była wyrównana. W środkowej fazie seta goście potrafili nawet wyjść na prowadzenie. Później inicjatywę znów przejęły krośnianki, które w ostatni akt tego meczu wchodziły prowadząc trzema punktami i tej przewagi nie oddały już do końca spotkania, wygrywając 25:22 i inkasując komplet punktów. Tym samym Karpaty przeskoczyły w tabeli zespół z Gliwic, a Energetyk spadł o jedną pozycję, bo będący w bezpośredniej bliskości zespół z Jarosławia, zainkasował jeden punkt w meczu z tarnowiankami.

Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno –  Enea Energetyk Poznań 3:0
(29:27, 25:19, 25:22)

Karpaty: Bogdanowicz (1), Filipek (12), Głodzińska (8), Kobus (15), Sławińska (7), Niedźwiedzka (10), Machowska (libero) oraz Wełna, Wisz (6) i Budnik
Energetyk: Klekot, Pisarska W.(3), Świstek (12), Miechowicz (12), Oktaba (7), Fojucik (14), Skomorowska (libero) oraz Pisarska M. i Niwald