Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn wystartowała na dobre

II liga mężczyzn wystartowała na dobre

Za nami drugi już weekend z II ligą mężczyzn. Do grup 3. i 4., które rozgrywki rozpoczęły już wcześniej, dołączyły zespoły z grup 1. i 2. Drugoligowe rozgrywki siatkarzy zostały przed tym sezonem mocno zmienione . Z dotychczasowych sześciu grup utworzono tym razem cztery. Zrezygnowano z fazy play-off i play-out. Po zakończeniu rundy zasadniczej zespoły z ostatnich miejsc w poszczególnych grupach spadną do ligi wojewódzkiej. W turniejach półfinałowych o awans do I ligi zagrają po dwie najlepsze drużyn z każdej grupy.

AZS UMK Toruń rozpoczął rozgrywki słabo, bowiem w starciu z Orłem Międzyrzecz jedynie w premierowej odsłonie zdołał nawiązać walkę. Potem na boisku dzielili i rządzili już rywale.  Problemy miała inna ekipa z Torunia – Anioły.  Prowadzili oni w starciu z Wilkami Wilczyn już 2:0, ale w trzecim secie lepsi byli już rywale. W czwartym secie walka trwała do samego końca, ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali torunianie. SKS Gorzów Wlkp. po zaciętej walce wygrał pierwszego seta ze Stoczniowcem Gdańsk. Potem na boisku dominowali już siatkarze z Trójmiasta, inkasując komplet punktów. Nic do powiedzenia w starciu z Jokerem Powiat Pilski (zastąpił Błyskawicę Szczecin) nie mieli zawodnicy Konspolu Słupca. Energetyk Poznań oddał tylko jednego seta Sobieskiemu Żagań, a Astra Nowa Sól szybko poradziła sobie z Treflem II Gdańsk. Pierwszym liderem został Joker Powiat Pilski.

Sparta Grodzisk Maz. momentami potrafiła nawiązać wyrównaną walkę ze BAS-em Białystok., ale nie wystarczyło to nawet do wygrania seta. Arka Tempo Chełm również nie pozwoliła Huraganowi Wołomin na zwycięstwo nawet w jednej odsłonie. Tie-break rozstrzygnął mecz Campera Wyszków z Bzurą Ozorków. Lepsi okazali się wyszkowianie. Metro Warszawa również potrzebowało tie-breaka, aby pokonać KKS Kozienice.  MOS Wola Warszawa w starciu z Lotnikiem Łęczyca prowadziła 2:0, ale w kolejnej odsłonie to rywale przejęli inicjatywę. W czwartym secie warszawianie zdołali już jednak przypieczętować zwycięstwo. Centrum Augustów po tie-breaku pokonało z kolei Trójkę Międzyrzec Podlaski. Liderem została Arka Tempo Chełm.

Ikar Legnica po wyrwaniu Volley’owi Miasteczko Śląskie dwóch pierwszych setów, w trzecim to rywale dominowali. Ikar jednak rozbił przeciwnika w kolejnej części meczu, inkasując tym samym komplet oczek. Volley Jelcz-Laskowice po długim, emocjonującym meczu okazał się lepszy od AZS STOELZLE Częstochowa.  Chemiec Wałbrzych z kolei walczył dzielnie, ale nie zdobył ani jednego punktu w starciu z częstochowianami.  Młodzi siatkarze ze Spały w starciu z Bielawianką Bielawa zdołali wygrać tylko seta, a Legion Skalmierzyce nie oddał ani jednej partii MUKS-owi Ziemia Milicka. WKS Wieluń przegrywał już z Czarnymi Rząśnia 0:2, ale odwrócił losy meczu i wygrał 3:2. Pauzował Hetman Włoszczowa.

Wyniki i tabela gr. 3.  II ligi mężczyzn.

Extrans Sędziszów Młp. w grupie 4. nie oddał nawet seta Kępie MOSiR Dębica,  tak samo jak MOSiR Jasło Hutnikowi Wanda Kraków i MKS II Będzin Volley’owi Rybnik. AT Jastrzębskiego Węgla prowadziła już 2:0 z TKS Tychy, ale ostatecznie doszło do tie-breaka, którego po grze na przewagi wygrali młodzi jastrzębianie. Karpaty Krosno bez straty seta zwyciężyli Błękitnych Ropczyce, ale w żadnej z trzech partii nie zabrakło walki. Kęczanin Kęty zwyciężył AKS V LO Rzeszów, oddając rywalom tylko seta, ale w tych wygranych dominował na boisku. MCKiS Jaworzno pewnie, w trzech partiach, wygrał z MKS-em Andrychów. Liderami po dwóch kolejkach są właśnie jaworznianie.