Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Zmiana lidera w trzeciej grupie, pierwsza porażka BAS-u Białystok

II liga M: Zmiana lidera w trzeciej grupie, pierwsza porażka BAS-u Białystok

W miniony weekend doszło do zmiany lidera w trzeciej grupie. Został nim AZS Częstochowa. Na czele pozostałych grup znajdują się Anioły Toruń, MCKiS Jaworzno i BAS Białystok, jednak ostatnia z wymienionych drużyn doznała pierwszej porażki w tym sezonie.

W pierwszej grupie nie doszło do znaczących zmian. Na czele plasują się wciąż Anioły Toruń, które nie miały problemów, aby pokonać SKS Gorzów Wielkopolski, który zamyka stawkę w tabeli. Również tylko trzech setów Astra Nowa Sól potrzebowała, aby pokonać Konspol Słupca. W całym meczu pozwoliła rywalom na zdobycie tylko 51 punktów. W czołówce wciąż jest także Orzeł Międzyrzecz, który sięgnął po dwa cenne punkty. Pokonał bowiem na wyjeździe Jokera Piła. Prowadził już 2:0, ale dopiero w tie-breaku przypieczętował zwycięstwo. W derbach Pomorza Trefl Lębork gładko rozprawił się ze Stoczniowcem Gdańsk. Najbardziej wyrównana walka toczyła się w trzeciej odsłonie, którą goście przegrali dopiero po walce na przewagi. Do małej niespodzianki doszło w Poznaniu, gdzie Energetyk zaskakująco gładko ograł Wilki Wilczyn, dzięki czemu przeskoczył je w tabeli. Z kolei złą passę przerwał Sobieski Żagań, który rozprawił się z AZS-em UMK Toruń.

W drugiej grupie pierwszej porażki doznał BAS Białystok, który na wyjeździe nie sprostał MOS Wola Warszawa. Prowadził już 2:1, ale w tie-breaku ostatecznie lepsi okazali się gospodarze. Dobrze poszło też drugiej drużynie ze stolicy. Metro na wyjeździe gładko ograło Centrum Augustów. W czołówce utrzymała się także Arka, która w Łęczycy wykazała wyższość nad miejscowym Lotnikiem. Najwięcej wyrównana walka trwała w drugim secie, w którym gospodarze wywalczyli 23 punkty. Więcej emocji było w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie Trójka przegrywała już 0:2 z Camperem. Doprowadziła do tie-breaka, ale ten padł łupem przyjezdnych. Atutu własnego parkietu nie wykorzystał też KKS Kozienice, który nie sprostał Sparcie Grodzisk Mazowiecki. Do walki zerwał się w trzeciej partii, ale do tie-breaka nie doprowadził. Z kolei Bzura Ozorków źle zaczęła mecz z Huraganem Wołomin, ale ostatecznie sięgnęła po komplet punktów.

W trzeciej grupie doszło do zmiany lidera. Został nim AZS Częstochowa, który w meczu na szczycie pokonał WKS Wieluń. Po dwóch setach był remis, ale ostatecznie komplet oczek został w Częstochowie. Z czołówki wypada za to Volley Jelcz-Laskowice, który poniósł porażkę w Rząśni. Prowadził już 2:0, ale przegrał z Czarnymi 2:3. Mniej emocji było we Włoszczowie, gdzie Hetman uległ Bielawiance Bielawa. Najwięcej emocji było w premierowej odsłonie, którą gospodarze przegrali po walce na przewagi. Po ważne punkty sięgnął MUKS Ziemia Milicka Milicz, który wygrał w Legnicy. Prowadził już z miejscowym Ikarem 2:1, ale wygraną przypieczętował dopiero w tie-breaku. Z kolei atut własnego parkietu wykorzystał SMS PZPS II Spała, który ograł Legion Skalmierzyce. Moment dekoncentracji przytrafił się mu w trzeciej odsłonie, ale do podziału łupów nie doprowadził. Pauzowały zespoły z Częstochowy i Wałbrzycha, które zajmują odpowiednio trzecią i czwartą pozycję.

W czwartej grupie nie ma mocnych na MCKiS Jaworzno, który tym razem rozprawił się na wyjeździe w trzech setach z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla, nie pozwalając rywalom w żadnej z partii dobrnąć nawet do granicy 20 oczek. Po piętach depcze mu jednak MKS Andrychów, który tylko seta stracił w wyjazdowym starciu z Volley’em Rybnik. Niespodziewaną porażkę poniósł Kęczanin Kęty, który przegrał w Krakowie z miejscowym Hutnikiem. Do walki zerwał się w trzeciej partii, ale stać było go tylko na wygranie jednego seta. Do czołówki przebija się za to MOSiR Jasło, który u siebie pokonał TKS Tychy. Mimo że mecz źle zaczął się dla gospodarzy, to od drugiego seta to oni dyktowali warunki gry i zdobyli komplet oczek. MKS II Będzin prowadził już 2:1 we własnej hali z Kępą MOSiR Dębica, ale przegrał w tie-breaku. Niedosyt może odczuwać także zespół z Sędziszowa Małopolskiego, który u siebie wygrywał 2:0 z Karpatami Krosno, ale przyjezdni odwrócili losy meczu. Po ważne punkty we własnej hali sięgnęli Błękitni Ropczyce, którzy wykazali wyższość nad AKS-em V LO Rzeszów.