Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Weekend prawie bez niespodzianek

II liga M: Weekend prawie bez niespodzianek

Miniona kolejka w II lidze mężczyzn przyniosła głównie zwycięstwa faworytów. Za niespodziankę można uznać porażkę lidera grupy drugiej. BAS Białystok uległ w tie-breaku Sparcie Grodzisk. W większości jednak przypadków wyżej notowane drużyny zgarniały trzy punkty.

W grupie I niespodzianek nie było. Najbardziej zacięty okazał się mecz na dole tabeli pomiędzy SKS-em Gorzów Wielkopolski a Stoczniowcem Politechniką Gdańsk. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali tie-break i dzięki zdobytym dwóm punktom awansowali o jedno miejsce. SKS pozostał na ostatniej pozycji. Reszta spotkań kończyła się zwycięstwem faworytów, którzy zajmują cztery pierwsze miejsca w tabeli. Wszyscy wygrali za trzy punkty, zatem układ górnej części tabeli pozostał bez zmian.

Ciekawiej było w grupie II, choć wielkich sensacji również się nie doczekaliśmy. Z pewnością niespodzianką była porażka u siebie BAS-u Białystok ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Lider tabeli przegrał w tie-breaku. Białostoczanie utrzymali pierwsze miejsce, a Sparta dzięki zwycięstwu utrzymała się w ścisłej czołówce. Zacięty mecz obejrzeli również kibice w Międzyrzecu Podlaskim. Gospodarze wygrali po pięciu setach z nieco wyżej notowanym Centrum Augustów. Ciekawy bój stoczyli też sąsiedzi ligowi. Bzura Ozorków potrzebowała pięciu partii do pokonania Campera Wyszków. W pozostałych spotkaniach komplet punktów wędrował do faworytów.

Mecze w trzeciej grupie nie przyniosły rewolucji w tabeli. Kibicom nie było dane oglądać pięciosetowych pojedynków, a mecze wygrywały drużyny wyżej notowane w lidze. Najbardziej zacięte było spotkanie AZS STOELZLE Częstochowa – Volley Jelcz-Laskowice, które mimo wygranej przez gości za trzy punkty mogło się zakończyć równie dobrze zwycięstwem gospodarzy, którzy wygrali pierwszego seta, a później minimalnie przegrali trzy kolejne. W Chełmcu z kolei gospodarze nie wykorzystali szansy na przedłużenie meczu. Po gładko przegranych dwóch pierwszych setach, grali w trzecim na przewagi z liderem tabeli, ale ostatecznie ulegli.

W grupie czwartej kibice sporo sobie obiecywali po starciu na szczycie. Wicelider z Andrychowa podejmował MCKiS Jaworzno, które przewodzi w ligowej tabeli. Wielkich emocji jednak nie było, bo lider w miarę gładko uporał się z rywalem i po trzech setach zabrał komplet punktów do Jaworzna. Oprócz meczu na szczycie, ciekawie było również w Sędziszowie Małopolskim. Szósty w tabeli Extrans podejmował MOSiR Dębicę, która jest na dziewiątej pozycji i nie wykorzystał przewagi własnej hali. Gospodarze ulegli 1:3, dzięki czemu zostali dogonieni w lidze przez TKS Tychy. Tyszanie wygrali z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla i mają podobnie jak Extrans 25 punktów.