Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Runda zasadnicza dobiegła końca

II liga M: Runda zasadnicza dobiegła końca

Zakończyła się faza zasadnicza w II lidze mężczyzn. Obyło się bez niespodzianek, a w większości przypadków ostatnia kolejka nie wpłynęła znacznie na układ tabeli. Dwukrotnie o ostatecznym miejscu zdecydowało dopiero ratio setów.

W grupie I we wszystkich meczach wygrywali gospodarze. Nadspodziewanie gładko wygrał Enea Energetyk Poznań, który we własnej hali bez straty seta pokonał Stoczniowca Gdańsk. Gdańszczanie byli jednak pewni zajęcia 3. miejsca, a zespół z Poznania wykorzystał sytuację i dzięki kompletowi punktów awansował na 6. lokatę kosztem STALPRO Błyskawicy, która uległa po tie-breaku Orłowi Międzyrzecz. W play-off Orzeł Międzyrzecz zmierzy się z Konspolem Słupca, a Wilki Wilczyn zagrają ze Stoczniowcem Gdańsk.Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy 1 II ligi mężczyzn

Ostatnia kolejka w II grupie nie wpłynęła znacząco na układ w tabeli. Dzięki temu, że AZS UWM Olsztyn pokonał po tie-breaku MOS Wolę Warszawa, a Metro wygrało 3:0 z Camperem Wyszków warszawskie drużyny zamieniły się miejscami i to Metro zakończyło rywalizację na 5. lokacie. Bez straty seta swoje mecze wygrały pierwsze trzy zespoły grupy, czyli Legia, Sparta i SMS. W walce o turniej półfinałowy pozostał również Camper Wyszków. O utrzymanie zagrają natomiast zespoły z Augustowa, Olsztyna, Miedzyrzeca Podlaskiego oraz Białegostoku.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy 2 II ligi mężczyzn

W III grupie do końca o awans do play-off walczył MKS Bzura Ozorków. Co prawda wygrał 3:1 z Lotnikiem Łęczyca, jednak znajdujący się na 4. miejscu Czarni Rząśnia również triumfowali w swoim meczu, bez najmniejszych problemów odprawiając z kwitkiem Hetmana Włoszczowa. Czarni i Bzura mogą się pochwalić taką samą liczbą zwycięstw i punktów, jednak zespół z Rząśni ma nieco lepszy stosunek setów (1,792 do 1,5) i to on powalczy z SMS-em o awans do turnieju półfinałowego. Drugą parę w play-off stworzy MOSIR Sieradz i WKS Wieluń. O pozostanie w II lidze Kasztelan Rozprza zagra z torunianami, a Hetman Włoszczowa zmierzy się z LUKS Dobroń.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy 3 II ligi mężczyzn

W 18. kolejce rywalizacji w IV grupie wszystkie zespoły wygrały za 3 punkty. Rzutem na taśmę walki o utrzymanie uniknął Chełmiec Wałbrzych, który we własnej hali pokonał AZS UZ 3:0 i wyprzedził Ikara Legnicę. Zespół z Legnicy w ostatniej kolejce pojechał do Nowej Soli i przegrał z Astrą 0:3. W pozostałych meczach również wygrywały zespoły wyżej notowane. Jedynie Volley Jelcz-Laskowice postawił się Chrobremu Głogów, ale lider tej grupy pozwolił sobie urwać tylko jednego seta i to po długiej walce na przewagi. Głogowianie w play-off zagrają z Ziemią Milicką Milicz, a Sobieski Żagań zmierzy się z Astrą Nowa Sól. W play-out wystąpią natomiast Ikar Legnica, Olavia Oława, Volley Jelcz-Laskowice i AZS UZ.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy 4 II ligi mężczyzn

W grupie V w ostatniej serii spotkań trzy punkty dopisali do swojego konta gospodarze. Wyraźne zwycięstwa odniosły zespoły z Miasteczka Śląskiego i Tych. Znacznie ciekawiej było w pozostałych meczach. Szczególnie dużo walki było w Rybniku, gdzie TS Volley rywalizował z Eco-Team AZS STOELZLE Częstochowa. Gospodarze wygrali 3:1, ale nie pomogło im to w uniknięciu walki o utrzymanie. Rybniczanie podobnie jak przed tą kolejką zakończyli fazę zasadniczą z taką samą liczbą punktów i zwycięstw jak Volley Miasteczko Śląskie, jednak z nieznacznie gorszym ratio setów (0,829 do 0,871). Rybniczan czeka gra z AZS-em Politechnika Opolska, który dotychczas ugrał tylko 1 punkt i wygrał 6 setów. AT Jastrzębski Węgiel o utrzymanie powalczy natomiast ze Startem Namysłów. W play-off MKS Andrychów zmierzy się z TKS-em Tychy, a UMKS Kęczanin Kęty z częstochowskim AZS-em.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy 5 II ligi mężczyzn

W grupie VI tylko w jednym meczu szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili niżej notowani goście – Błękitni Ropczyce pokonali Hutnik-Wandę Kraków 3:1. W pozostałych starciach 18. kolejki trzy punkty dopisali do swojego konta gospodarze. Wyniki tej kolejki, podobnie jak w niemal wszystkich grupach nie miały wpływu na końcowy układ tabeli. Do play-off awansowały zespoły z Kozienic, Krosna, Jasła i Chełma. O utrzymanie zagrają natomiast Błękitni Ropczyce, AKS Rzeszów, Sparta Kraków i GKPS Gorlice.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy 6 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę