Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Problemy BAS-u Białystok i WKS-u Wieluń

II liga M: Problemy BAS-u Białystok i WKS-u Wieluń

W miniony weekend liderzy grup drugiej i trzeciej II ligi mężczyzn niespodziewanie męczyli się z niżej notowanymi rywalami. BAS Białystok wygrał 3:2 w Kozienicach, z kolei wielunianie również dopiero po tie-breaku pokonali ostatniego w tabeli Hetmana Włoszczowa. Zespoły z czołówki grupy pierwszej i czwartej zgodnie wygrywały swoje spotkania. Co ciekawe w grupie 4. z siedmiu meczów tylko jeden zakończył się wygraną gospodarzy – Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla – w pozostałych triumfowali goście.

Lider grupy 1. II ligi mężczyzn Astra Nowa Sól odniósł kolejne, niezwykle ważne zwycięstwo. Nie dość, że Astra pokonała lokalnego rywala, to jeszcze drużynę z czołówki tabeli – Orła Międzyrzecz. Nowosolanie zachowali cztery punkty przewagi nad kolejnymi zespołami z tabeli. Toruńskie Anioły bez problemu pokonały w Lęborku Trefla w trzech szybkich setach, z kolei Joker Powiat Pilski wygrał 3:1 z AZS-em UMK Toruń. Coraz trudniej w tabeli wygląda sytuacja ostatniego zespołu z Gorzowa Wielkopolskiego. SKS przegrał 0:3 w Poznaniu z Energetykiem i ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie. W pozostałych meczach minionego weekendu Sobieski Żagań wygrał 3:1 z wyżej notowanym zespołem Wilków Wilczyn, a Konspol Słupca pokonał we własnej hali 3:1 Stoczniowca Gdańsk.

W grupie 2. siatkarze lidera z Białegostoku stracili niespodziewanie punkt w Kozienicach. BAS wygrał wprawdzie z miejscowym KKS-em, ale dopiero w tie-breaku. Potknięcie lidera wykorzystały do zmniejszenia strat kolejne zespoły z czołówki tabeli. Arka Tempo Chełm pokonała we własnej hali 3:1 MOS Wola Warszawa, Metro wygrało w stolicy 3:1 z Camperem Wyszków, a Sparta Grodzisk Mazowiecki na własnym terenie rozprawiła się w trzech setach z Centrum Augustów. Spore znaczenie dla sytuacji w dole tabeli i walki o utrzymanie miał mecz w Międzyrzecu Podlaskim. Miejscowa Trójka pokonała w nim 3:2 ostatni w tabeli VC Stare Babice (dawniej Huragan Wołomin), dzięki czemu opuściła strefę spadkową. Mecz Lotnika Łęczyca z Bzurą Ozorków został przełożony na inny termin.

Niespodziewane problemy miał również lider grupy 3. Siatkarze WKS-u Wieluń zmierzyli się we Włoszczowie z zajmującym ostatnie miejsce Hetmanem i dość niespodziewanie stracili tam punkt, wygrywając mecz po tie-breaku. Pięć setów było potrzebnych również do rozstrzygnięcia spotkań w Spale i Legnicy. SMS PZPS II przegrywał już 0:2 z Volleyem Jelcz-Laskowice, ale zdołał doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii górą byli jednak przyjezdni. Mecz ten został rozegrany awansem tydzień wcześniej. Z kolei Ikar dość niespodziewanie po dwóch setach przegrywał 0:2 z Legionem Skalmierzyce. Podopieczni trenera Pawła Szabelskiego odwrócili jednak losy tego spotkania, ostatecznie wygrywając w tie-breaku 15:7 i inkasując dwa punkty. W ostatnim meczu tego weekendu Chełmiec Wałbrzych pokonał we własnej hali Bielawiankę 3:1. Pauzowały drużyny AZS-u Częstochowa i Czarnych Rząśnia.

Czołówka grupy 4. solidarnie wygrywała swoje mecze w 21. kolejce spotkań. Lider z Jaworzna przegrał wprawdzie pierwszego seta w Sędziszowie Małopolskim, w trzech kolejnych nie dał jednak szans Extransowi i wywiózł z terenu rywala trzy punkty. MCKiS ma w tabeli już 9 punktów przewagi nad MKS-em Andrychów, który w Jaśle po dwóch setach przegrywał już 0:2. Andrychowianie doprowadzili jednak do remisu i w tie-breaku pokonali rywali, dzięki czemu zdobyli dwa punkty na trudnym terenie. Z trzech punktów na wyjeździe cieszyli się siatkarze trzeciego w tabeli Kęczanina. Kęcianie pokonali 3:1 w Będzinie rezerwy MKS-u, które z pięcioma zaledwie punktami na koncie są czerwoną latarnią ligi i pogodziły się już chyba ze spadkiem. Czwarte w tabeli Karpaty Krosno nie bez problemów wygrały w trzech setach wyjazdowe spotkanie z TKS-em Tychy. Przyjezdni górą byli również w meczach rozegranych w Rybniku i Krakowie. Volley Rybnik uległ 1:3 Błękitnym Ropczyce, z kolei Hutnik-Wanda przegrał 1:3 z AKS-em V LO Rzeszów. Jedynym zespołem, który w tej kolejce triumfował we własnej hali była Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla. Młodzi jastrzębianie pokonali u siebie 3:0 Kępę MOSiR Dębica i mają w tabeli już tylko jeden punkt straty do tego rywala.