Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Ostatnia kolejka w tym roku za nami, zmiana lidera w trzeciej grupie

II liga M: Ostatnia kolejka w tym roku za nami, zmiana lidera w trzeciej grupie

Na drugoligowych parkietach rozegrano ostatnią kolejkę w 2022 roku. Emocji nie zabrakło. Kilka meczów kończyło się tie-breakami. Do zmiany lidera doszło w trzeciej grupie, a został nim WKS Wieluń. W pozostałych prowadzenie utrzymały Anioły Toruń, Arka Chełm i MCKiS Jaworzno.

Prowadzenie w pierwszej grupie utrzymały Anioły Toruń, które nie miały problemów, aby pokonać rywali z Gubina. Ci nie urwali faworytom nawet seta, a najwięcej w partii uzbierali 20 oczek. Do niespodzianki doszło za to w Legnicy, gdzie Ikar przegrywał już 0:2 z wyżej notowanym Orłem Międzyrzecz, a jednak zdołał odwrócić losy spotkania i triumfować w tie-breaku. Atut własnego parkietu wykorzystały też Wilki Wilczyn, które zaskakująco gładko uporały się z Sobieskim Żagań. Najwięcej walki było w trzeciej odsłonie, w której triumfowali dopiero po batalii na przewagi. Po ważne punkty sięgnął Energetyk, który na wyjeździe pokonał Stoczniowca Gdańsk. Moment słabości przytrafił mu się w trzecim secie, ale do tie-breaka nie pozwolił doprowadzić gospodarzom. Wcześniej rezerwy Trefla Gdańsk u siebie nie sprostały Konspolowi Słupca, przegrywając z nim w czterech setach. W miniony weekend pauzował Lotnik Łęczyca, który zajmuje siódme miejsce w tabeli.

W drugiej grupie liderem wciąż jest Arka Chełm, która w miniony weekend rozprawiła się na wyjeździe z AZS UWM Olsztyn. Tylko w premierowej odsłonie gospodarze zdołali przekroczyć barierę 20 punktów. Równie gładkie zwycięstwo odniósł wicelider z Grodziska Mazowieckiego, który w Tomaszowie Mazowieckim w trzech setach uporał się z rezerwami Lechii, nie dając im większych szans. W czołówce jest także warszawskie Metro, które tym razem na wyjeździe pokonało rezerwy SMS-u PZPS Spała. Najwięcej walki było w drugiej partii, którą gospodarze przegrali dopiero po batalii na przewagi. Powiodło się także innej ze stołecznych ekip, czyli MOS Wola, która wywiozła zwycięstwo z Rząśni. Miejscowi Czarni ambitnie walczyli, ale zdołali urwać przyjezdnym tylko jedną partię. Zacięty pojedynek odbył się w Augustowie, gdzie miejscowe Centrum walczyło z Camperem Wyszków. W końcówkach lepsi okazalisię jednak przyjezdni, a gospodarze musieli zadowolić się jednym ugranym setem. Z kolei starcie Trójki Międzrzec Podlaski z KKS-em Kozienice zostało przełożone na marzec 2023 roku.

W trzeciej grupie jest nowy lider, a został nim WKS Wieluń, który na wyjeździe pokonał w czterech setach Gwardię Wilczyce. Gospodarzom niewiele zabrakło do tie-breaka, bo czwartą odsłonę przegrali dopiero po walce na przewagi. Z fotela lidera spadła ZAKSA Strzelce Opolskie, która dość gładko uległa na wyjeździe KS Rudziniec. Nie był to jej mecz, bo w żadnym z setów nie dobrnęła nawet do granicy 20 oczek. Volley MOSiR Sieradz u siebie pewnie pokonał Start Namysłów, w jednym z setów nie wypuszczając przeciwników nawet z dziesiątki. Z kolei Bielawianka Bielawa wykazała wyższość we Włoszczowej nad miejscowym Hetmanem. Gospodarze walczyli, ale tylko w jednym secie przekroczyli barierę 20 punktów. W trzech odsłonach zakończył się też pojedynek w Wałbrzychu, gdzie Chełmiec odprawił z kwitkiem Volley Jelcz-Laskowice. Natomiast spotkanie Tygrysów Strzelin z akademikami z Częstochowy zostało przełożone na marzec przyszłego roku.

W czwartej grupie na prowadzeniu nadal jest MCKiS Jaworzno, ale w miniony weekend męczył się na wyjeździe z Volley’em Rybnik. Wprawdzie prowadził już 2:0, ale wygraną przypieczętował dopiero w tie-breaku. Pięć setów rozegrano też w Krakowie, gdzie wicelider prowadził już 2:1 z Karpatami Krosno, ale kropkę nad „i” postawił dopiero w tie-breaku. MKS Andrychów potrzebował czterech partii, aby na wyjeździe wykazać wyższość nad Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Blisko niespodzianki było w Rzeszowie, gdzie AKS V LO podniósł się ze stanu 0:2 w starciu z Kęczaninem Kęty, ale goście ostatecznie zwyciężyli w piątej odsłonie. Emocji nie brakowało również w Ropczycach, gdzie Błękitni prowadzili już 2:0 z MOSiR-em Jasło, ale po pięciu setach z wygranej cieszyli się przyjezdni. Z kolei TKS Tychy nie sprostał u siebie zespołowi z Sędziszowa Małopolskiego. Do walki zerwał się w trzeciej partii, ale goście zamknęli mecz w kolejnym secie.