Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Na zakończenie najlepsza Legia

II liga M: Na zakończenie najlepsza Legia

fot. Sekcja Siatkówki Legii Warszawa

Ostatnie mecze warszawskiego turnieju nie przyniosły większych emocji, oba skończyły się po trzech setach. W pierwszym z nich SMS pokonał AZS. W drugim trenerzy dali szansę zaprezentować się zmiennikom, a w tym starciu lepsza okazała się Legia i to ona wygrała cały turniej. Najlepszym zawodnikiem finałów II ligi wybrano warszawskiego kapitana Arkadiusza Żakietę.

Źle w mecz weszli częstochowianie, popełniali bardzo wiele błędów (4:9). Po ataku z przechodzącej piłki Igora Gnieckiego o czas poprosił trener Pudo (5:12). Skutecznie atakował Dawid Dulski, a SMS utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie (14:18). Ze zmiennym szczęściem atakował Mikołaj Sarnecki (16:21). Akademicy walczyli i zniwelowali straty w końcówce, ale ostatni punkt padł po błędzie Jakuba Wichóra.

Otwarcie drugiego seta było szarpane, chociaż pierwsze akcje należały do akademików, SMS szybko odwrócił wynik. W kolejnych akcjach skutecznie atakował Adrian Markiewicz, ręki w ataku nie wstrzymywał również Dulski. Dystans powiększał się (10:16). Kolejną serię SMS zaliczył przy zagrywkach Mateusza Borkowskiego (13:19). Mimo starań Pawła Borowskiego i Michała Nowakowskiego AZS nie zdołał odwrócić losów seta. Co prawda częstochowianie przy zagrywkach Damiana Czyżyka obronili serię piłek setowych, ale ostatnie słowo należało do Borkowskiego.W trzeciego seta AZS wszedł znacznie lepiej, szybko budując prowadzenie (9:6, 12:9). Przy zagrywkach Mikołaja Tatarucha SMS zaliczył efektowną serię i po skutecznym bloku SMS-u o czas poprosił trener Pudo (13:12). Dopiero po przerwie skutecznie zaatakował Czyżyk (13:13). W kolejnych akcjach trwała zacięta walka. Nie brakowało emocji, a żaden z zespołów nie był w stanie zbudować prowadzenia (18:18). W końcówce częstochowianie zaczęli się mylić, zaś SMS wykorzystywał swoje szanse (19:23). Po ataku Tatarucha SMS miał serię piłek setowych (19:24), a zagranie przez środek zamknęło mecz.

MVP: Jakub Gaweł
ZW: Bartosz Żaczek

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – SMS PZPS Spała 0:3
(20:25, 23:25, 20:25)

Składy zespołów:
AZS: Brożyniak. Wichór (7), Żuk (5), Zygmunt (1), Sarnencki (5), Nowakowski (9), Holesz (libero) oraz Borowski (7), Janczyk (1), Żaczek, Czyżyk (5), Bąkiewicz (libero)
SMS: Borkowski (7), Markiewicz (7), Tataruch (10), Dulski (10), Gniecki (1), Gaweł (4), Kędzierski (libero) oraz Ratajewski (4) i Kubicki


Po zapewnieniu sobie awansu do I ligi obaj trenerzy zdecydowali się wpuścić na boisko zawodników, którzy wcześniej mieli mniej szans na grę. Szybko na prowadzenie wyszli warszawianie 8:4. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Raz za razem skutecznie atakował Jan Gawryś. Gospodarze do końca utrzymywali koncentrację i po nieudanym przyjęciu zagrywki Kamila Szewczyka wygrali 25:18. W drugim secie po wyrównanym początku ponownie przewagę zbudowali warszawianie (9:11). Jednak tym razem skuteczne ataki Krystiana Bangrowskiego i Jakuba Tubiaka pozwoliły Chrobremu wyrównać. Gra gości nie była pozbawiona błędów i w końcówce Legia ponownie prowadziła 20:17. Głogowianie walczyli do końca, obronili piłkę setową, ale po czasie dla trenera Mielnika seta zamknął Mariusz Godlewski.

W trzeciej partii warszawianie poszli za ciosem. Podopieczni trenera Mielnika bez większych problemów zbudowali sześciopunktowe prowadzenie – 11:5. Po asie Adama Kąckiego było już 14:7. Głogowianie dodatkowo psuli swoje ataki. Gdy warszawianie dołożyli blok, o czas poprosił trener Walenciej (7:16). W dalszej fazie seta skutecznie punktował Patryk Brzostek. Kontratak Godlewskiego dał serię piłek meczowych Legii. W kolejnej akcji w aut zaatakował Krzysztof Rykała, kończąc mecz. Tym samym to warszawianie zostali niepokonani w turnieju we własnej hali

MVP: Patryk Brzostek

ZW: Mikołaj Kałkowski

SPS Chrobry Głogów – Legia Warszawa 0:3
(18:25, 22:25, 14:25)

Składy zespołów:
Chrobry: Węgrzyn (3), Gawrzydek (8), Bangrowski (8), Gontarewicz (4), Tubiak (7), Rykała (8), Kałkowski (libero) oraz Ociepski i Januszewski (libero)
Legia: Akala (4), Brzostek (11), Gawryś (16), Szewczyk (2), Kraśniewski (8), Kącki (7), Tomczak (libero) oraz Godlewski (4)

Po zakończeniu turnieju rozdano nagrody indywidualne:
najlepszy rozgrywający: Maciej Stępień (Legia Warszawa)
najlepiej zagrywający: Szymon Pałka (Legia Warszawa)
najlepiej broniący: Bartosz Tomczak (Legia Warszawa)
najlepszy blokujący: Patryk Akala (Legia Warszawa)
najlepszy przyjmujący: Marcin Ociepski (Chrobry Głogów)
najlepszy atakujący: Bartosz Janeczek (Chrobry Głogów)
MVP: Arkadiusz Żakieta (Legia Warszawa)

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę