Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Na zakończenie najlepsza Legia

II liga M: Na zakończenie najlepsza Legia

Ostatnie mecze warszawskiego turnieju nie przyniosły większych emocji, oba skończyły się po trzech setach. W pierwszym z nich SMS pokonał AZS. W drugim trenerzy dali szansę zaprezentować się zmiennikom, a w tym starciu lepsza okazała się Legia i to ona wygrała cały turniej. Najlepszym zawodnikiem finałów II ligi wybrano warszawskiego kapitana Arkadiusza Żakietę.

Źle w mecz weszli częstochowianie, popełniali bardzo wiele błędów (4:9). Po ataku z przechodzącej piłki Igora Gnieckiego o czas poprosił trener Pudo (5:12). Skutecznie atakował Dawid Dulski, a SMS utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie (14:18). Ze zmiennym szczęściem atakował Mikołaj Sarnecki (16:21). Akademicy walczyli i zniwelowali straty w końcówce, ale ostatni punkt padł po błędzie Jakuba Wichóra.

Otwarcie drugiego seta było szarpane, chociaż pierwsze akcje należały do akademików, SMS szybko odwrócił wynik. W kolejnych akcjach skutecznie atakował Adrian Markiewicz, ręki w ataku nie wstrzymywał również Dulski. Dystans powiększał się (10:16). Kolejną serię SMS zaliczył przy zagrywkach Mateusza Borkowskiego (13:19). Mimo starań Pawła Borowskiego i Michała Nowakowskiego AZS nie zdołał odwrócić losów seta. Co prawda częstochowianie przy zagrywkach Damiana Czyżyka obronili serię piłek setowych, ale ostatnie słowo należało do Borkowskiego.

W trzeciego seta AZS wszedł znacznie lepiej, szybko budując prowadzenie (9:6, 12:9). Przy zagrywkach Mikołaja Tatarucha SMS zaliczył efektowną serię i po skutecznym bloku SMS-u o czas poprosił trener Pudo (13:12). Dopiero po przerwie skutecznie zaatakował Czyżyk (13:13). W kolejnych akcjach trwała zacięta walka. Nie brakowało emocji, a żaden z zespołów nie był w stanie zbudować prowadzenia (18:18). W końcówce częstochowianie zaczęli się mylić, zaś SMS wykorzystywał swoje szanse (19:23). Po ataku Tatarucha SMS miał serię piłek setowych (19:24), a zagranie przez środek zamknęło mecz.

MVP: Jakub Gaweł
ZW: Bartosz Żaczek

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – SMS PZPS Spała 0:3
(20:25, 23:25, 20:25)

AZS: Brożyniak. Wichór (7), Żuk (5), Zygmunt (1), Sarnencki (5), Nowakowski (9), Holesz (libero) oraz Borowski (7), Janczyk (1), Żaczek, Czyżyk (5), Bąkiewicz (libero)
SMS: Borkowski (7), Markiewicz (7), Tataruch (10), Dulski (10), Gniecki (1), Gaweł (4), Kędzierski (libero) oraz Ratajewski (4) i Kubicki

Po zapewnieniu sobie awansu do I ligi obaj trenerzy zdecydowali się wpuścić na boisko zawodników, którzy wcześniej mieli mniej szans na grę. Szybko na prowadzenie wyszli warszawianie 8:4. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Raz za razem skutecznie atakował Jan Gawryś. Gospodarze do końca utrzymywali koncentrację i po nieudanym przyjęciu zagrywki Kamila Szewczyka wygrali 25:18. W drugim secie po wyrównanym początku ponownie przewagę zbudowali warszawianie (9:11). Jednak tym razem skuteczne ataki Krystiana Bangrowskiego i Jakuba Tubiaka pozwoliły Chrobremu wyrównać. Gra gości nie była pozbawiona błędów i w końcówce Legia ponownie prowadziła 20:17. Głogowianie walczyli do końca, obronili piłkę setową, ale po czasie dla trenera Mielnika seta zamknął Mariusz Godlewski.

W trzeciej partii warszawianie poszli za ciosem. Podopieczni trenera Mielnika bez większych problemów zbudowali sześciopunktowe prowadzenie – 11:5. Po asie Adama Kąckiego było już 14:7. Głogowianie dodatkowo psuli swoje ataki. Gdy warszawianie dołożyli blok, o czas poprosił trener Walenciej (7:16). W dalszej fazie seta skutecznie punktował Patryk Brzostek. Kontratak Godlewskiego dał serię piłek meczowych Legii. W kolejnej akcji w aut zaatakował Krzysztof Rykała, kończąc mecz. Tym samym to warszawianie zostali niepokonani w turnieju we własnej hali

MVP: Patryk Brzostek

ZW: Mikołaj Kałkowski

SPS Chrobry Głogów – Legia Warszawa 0:3
(18:25, 22:25, 14:25)

Chrobry: Węgrzyn (3), Gawrzydek (8), Bangrowski (8), Gontarewicz (4), Tubiak (7), Rykała (8), Kałkowski (libero) oraz Ociepski i Januszewski (libero)
Legia: Akala (4), Brzostek (11), Gawryś (16), Szewczyk (2), Kraśniewski (8), Kącki (7), Tomczak (libero) oraz Godlewski (4)