Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: MKS Andrychów ostatnim półfinalistą

II liga M: MKS Andrychów ostatnim półfinalistą

W miniony weekend poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w fazie zasadniczej w II lidze mężczyzn. Ósmym uczestnikiem turniejów półfinałowych został MKS Andrychów.

Astra Nowa Sól i Anioły Toruń już wcześniej zapewniły sobie awans do turniejów półfinałowych, ale w ostatniej kolejce solidarnie wygrały. Astra rozgromiła AZS UMK Toruń, pozwalając rywalom zdobyć tylko 40 punktów w całym meczu, a Anioły nie oddały nawet seta Orłowi w Międzyrzeczu. Zwycięstwo w Gdańsku odniósł Joker Powiat Pilski, który nie oddał nawet seta Stoczniowcowi, a w derbach Wielkopolski Konspol Słupca na wyjeździe przegrał tylko pierwszego seta z Energetykiem Poznań. Najwięcej emocji było w Żaganiu, gdzie Sobieski prowadził już 2:0 z Treflem Lębork, ale wygraną przypieczętował dopiero w tie-breaku. Do niespodzianki doszło w Wilczynie, gdzie SKS Gorzów Wielkopolski pokonał 3:0 miejscowe Wilki, ale taki wynik nie uratował go przed spadkiem do ligi wojewódzkiej razem z AZS-em UMK Toruń.

W drugiej grupie już wcześniej z awansu mogły cieszyć się BAS Białystok i Arka Chełm. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej pierwsza z drużyn nie oddała nawet seta u siebie Centrum Augustów, a druga nie grała, bo swój mecz wygrała awansem. Najbardziej niepocieszona może być Sparta Grodzisk Mazowiecki, która we własnej hali gładko rozprawiła się z IŁ Capital Stare Babice, ale nie dało to jej awansu do kolejnej fazy rozgrywek, mimo że miała tyle samo punktów, co druga Arka. MOS Wola Warszawa pokonała u siebie Trójkę Międzyrzecz Podlaski w czterech odsłonach, ale wynik tego meczu dla obu zespołów nie miał już większego znaczenia. Również druga ze stołecznych drużyn potrzebowała czterech setów, aby u siebie odprawić z kwitkiem Lotnika Łęczyca. Najwięcej emocji było w Wyszkowie, gdzie Camper doprowadził do tie-breaka w starciu z KKS-em Kozienice, ale ostatecznie musiał się zadowolić się tylko jednym punktem do ligowej tabeli. Już wcześniej było jasne, że do ligi wojewódzkiej spadną zespoły z Ozorkowa i Starych Babic.

Mimo że w trzeciej grupie już dawno WKS Wieluń i AZS Częstochowa awansowały do turniejów półfinałowych, to w ostatniej kolejce rundy zasadniczej potwierdziły swoją dominację w grupie. Pierwszy z zespołów rozgromił u siebie Legion Skalmierzyce, oddając mu zaledwie 40 punktów, a drugi pokonał na wyjeździe MUKS Ziemia Milicka Milicz. Dla gospodarzy był to pożegnalny mecz z II ligą. Drugi z częstochowskich teamów rozgromił u siebie Hetmana Włoszczowa, najwięcej w secie pozwalając mu zdobyć 14 oczek. W innych meczach Chełmiec Wałbrzych dość niespodziewanie nie ugrał nawet seta u siebie w starciu z Ikarem Legnica ,a Bielawianka Bielawa ograła u siebie Volley’a Jelcz-Laskowice. Dwie partie kończyły się batalią na przewagi, ale gospodarze wywalczyli komplet oczek. Natomiast Czarni Rząśnia tylko w trzecim secie ulegli drugiej drużynie SMS-u PZPS Spała, co oznaczało, że zmagania w tym sezonie zakończyli zwycięstwem.

Na koniec rundy zasadniczej MCKiS Jaworzno pokonał u siebie AKS V LO Rzeszów bez straty seta, pieczętując tym samym pierwsze miejsce w grupie. O drugie trwała walka do końca, ale ostatecznie zajęli je siatkarze MKS-u Andrychów, którzy rozgromili u siebie Błękitnych Ropczyce, pozwalając im zdobyć tylko 39 punktów w całym meczu. W tej sytuacji nawet wygrana 3:0 z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla nic nie dała Kęczaninowi Kęty, bo skończył on na trzeciej lokacie. Drużyna z Dębicy dzielnie walczyła, ale nie sprostała w tie-breaku MOSiR-owi Jasło. Niespodziewaną wygraną odniósł za to MKS II Będzin, który u siebie w czterech setach rozprawił się z rywalami z Sędziszowa Małopolskiego, ale to zwycięstwo nie uratowało go przed spadkiem do ligi wojewódzkiej. Z kolei TKS Tychy wygrał we własnej hali z Hutnikiem Kraków, a Karpaty Krosno nie oddały nawet seta Volley’owi Rybnik, który również już wcześniej stracił szansę na pozostanie w II lidze.