Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Liderzy bez zmian

II liga M: Liderzy bez zmian

Do walki powróciły zespoły na drugoligowych parkietach. W miniony weekend liderzy poszczególnych grup zgodnie wygrywali swoje mecze. Niespodzianek było bardzo mało, a za taką można uznać stratę punktu przez Anioły Toruń w starciu z Energetykiem Poznań.

Na czele pierwszej grupy znajduje się wciąż Astra Nowa Sól, która w osiemnastej kolejce nie miała problemów, aby na wyjeździe pokonać Wilki Wilczyn. Trochę walki było jedynie w premierowej odsłonie, za to dwie kolejne toczyły się pod dyktando gości. Również jednostronny mecz odbył się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie miejscowy SKS uległ Jokerowi Powiat Pilski. Tylko w jednym secie gospodarzom udało się przekroczyć barierę 20 oczek. Zdecydowanie więcej problemów miały Anioły Toruń, które u siebie przegrywały już 0:2 z Energetykiem Poznań, lecz zdołały odwrócić losy spotkania w tie-breaku. Z kolei Orzeł Międzyrzecz rozgromił u siebie Trefla Lębork, w całym spotkaniu pozwalając mu zdobyć zaledwie 43 punkty. Niespodzianki nie sprawił AZS UMK Toruń, który tylko jedną partię urwał Konspolowi Słupca. Natomiast spotkanie Sobieskiego Żagań ze Stoczniowcem Gdańsk odbędzie się w marcu.

W drugiej grupie wciąż prowadzi BAS Białystok, który tym razem we własnej hali rozprawił się z Metrem Warszawa. Do wygranej potrzebował trzech setów, a największy opór przyjezdni postawili w drugim z nich, przegrywając go po walce na przewagi. Wiceliderem jest Sparta Grodzisk Mazowiecki, która potrzebowała trzech setów, aby we własnej hali rozprawić się z Trójką Międzyrzec Podlaski. Najwięcej walki było w trzeciej odsłonie, w której goście uzbierali 23 oczka. W czołówce jest także Arka Chełm, która źle zaczęła mecz z Centrum Augustów, ale od drugiego seta przejęła inicjatywę na boisku i wygrała 3:1. Camper Wyszków u siebie pokonał MOS Wola Warszawa, a do zwycięstwa potrzebował trzech setów. Z kolei atutu własnego parkietu nie wykorzystała Bzura Ozorków, która przegrała z KKS-em Kozienice. Była blisko doprowadzenia do tie-breaka, ale przegrana czwarta odsłona po walce na przewagi zakończyła pojedynek.

Liderem trzeciej grupy niezmiennie jest WKS Wieluń, który rozbił u siebie Ikara Legnica. O bezradności gości świadczy fakt, że w całym meczu zdobyli zaledwie 39 punktów. Wiceliderem jest AZS Częstochowa, który nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa w Spale. Rezerwy SMS-u PZPS walczyły, ale nie urwały rywalom nawet seta. Drugi z częstochowskich zespołów wygrał w Bielawie. Mimo że mecz zakończył się w trzech setach, to Bielawianka tanio skóry nie sprzedała, a dwie partie kończyły się zaledwie dwupunktową przewagą gości. Czarni Rząśnia u siebie rozprawili się z Hetmanem Włoszczowa. Moment słabości przytrafił się im w trzeciej odsłonie, ale do tie-breaka nie doszło. Z kolei Legion Skalmierzyce dość niespodziewanie wykazał wyższość nad Volley’em Jelcz-Laskowice. Przyjezdni tylko w jednym secie zdołali skutecznie mu się przeciwstawić. W miniony weekend pauzowały Chełmiec Wałbrzych oraz MUKS Ziemia Milicka.

W czwartej grupie dzieli i rządzi MCKiS Jaworzno, który w miniony weekend rozbił u siebie Hutnika Kraków, pozwalając mu w całym meczu zdobyć tylko 40 punktów. Łatwą wygraną odniósł też wicelider z Andrychowa, który pokonał zespół z Sędziszowa Małopolskiego. Jedynie w trzeciej odsłonie było trochę walki, a goście przekroczyli w niej barierę 20 oczek. Również trzy sety rozegrano w Kętach, gdzie Kęczanin wykazał wyższość nad MOSiR-em Jasło. Atut własnej hali wykorzystała Kępa MOSiR Dębica, która odprawiła z kwitkiem TKS Tychy. Goście zerwali się do walki w trzeciej odsłonie, ale do tie-breaka nie doprowadzili. Karpaty Krosno nie miały większych problemów, aby pokonać u siebie rezerwy MKS-u Będzin. Zdecydowanie więcej emocji było w Rzeszowie, gdzie AKS V LO uległ po tie-breaku Volley’owi Rybnik, a aż trzy sety kończyły się walką na przewagi. Również pięć setów rozegrano w Ropczycach, gdzie Błękitni ograli Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. Mimo że goście prowadzili już 2:1, to nie zdołali przypieczętować zwycięstwa.