Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Komplet zwycięstw Chrobrego i Legii

II liga M: Komplet zwycięstw Chrobrego i Legii

fot. Sekcja Siatkówki Legii Warszawa

W ostatnim dniu fazy zasadniczej spotkały się ze sobą zespoły, które wygrały swoje pierwsze mecze. Na początek piątkowej rywalizacji Chrobry Głogów po trzech setach pokonał SMS Spałę. W drugim pojedynku Legia prowadziła już 2:0, ale AZS po walce doprowadził do tie-breaka. Piąty set potoczył się po myśli warszawian i to oni wygrali grupę B. Wyniki tych meczów zaliczać się będą do ostatecznej klasyfikacji turniejowej.

Przy celnych zagrywkach Adama Michalskiego Chrobry odskoczył na 8:5. W kolejnych głogowianie nie ustrzegli się pomyłek, a po błędzie ustawienia na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). Serię przy zagrywce Igora Gnieckiego zakończył dopiero błąd SMS-u (13:12). W dalszej fazie seta to Chrobry miał passę udanych zagrań, podopieczni trenera Pawlika mieli problemy z odbiorem zagrywek Krzysztofa Antosika (13:16). Dobrze funkcjonował głogowski blok (14:19). Mimo roszad SMS nie był w stanie zagrozić rywalom i przegrał do 18. Druga odsłona przez dłuższy czas była zacięta, po jednej stronie skutecznie punktował Dawid Dulski, a po drugiej Bartosz Janeczek. Stopniowo do głosu zaczęli dochodzić głogowianie i w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Pawlik (14:17). Dobra postawa Mateusza Borkowskiego pomogła SMS-owi wyrównać wynik (17:17). Do końca trwała zacięta walka, nie brakowało emocji, a ostatnie słowo należało do głogowskiego bloku.Chociaż otwarcie trzeciego seta należało do SMS-u, przy zagrywkach Janeczka Chrobry odrobił straty (8:7). Zdarzały się przedłużone akcje, a głogowianie ponownie zaliczyli serię przy zagrywkach Antosika (12:10, 12:15). Niemoc SMS-u przerwał dopiero atakiem ze skrzydła Dulski (13:16). Siatkarzom ze Spały nie można było domówić woli walki, jednak to rywale dyktowali warunki. Dobrze na siatce prezentował się Marcin Ociepski. Chrobry do końca kontrolował grę, a autowy atak Piotra Śliwki zakończył mecz.

MVP: Marcin Ociepski
ZW: Kuba Hawryluk

SMS PZPS Spała – SPS Chrobry Głogów 0:3
(18:25, 22:25, 18:25)

Składy zespołów:
SMS: Olszewski (3), Kufka (7), Śliwka (2), Markiewicz (4), Dulski (15), Gniecki (1), Hawryluk (libero) oraz Borkowski (4), Tataruch (3), Ratajewski, Kubicki (1) i Gaweł
Chrobry: Węgrzyn (2), Antosik (1), Michalski (8), Ociepski (13), Janeczek (15), Błądziński (9), Januszewski (libero) oraz Gawrzydek, Bangrowski (4), Kucharski i Tubiak

Od początku ostatniego pojedynku grupy B nie brakowało ciekawych wymian (6:6). Na siatce skutecznie punktował Mikołaj Sarnecki, ale goście nie ustrzegli się błędów w polu zagrywki. Dobrze funkcjonował warszawski blok (14:12). W kolejnych akcjach to akademicy zaczęli przejmować inicjatywę, poprawili grę w obronie i po zagraniu Michała Nowakowskiego o czas poprosił trener Mielnik (16:18). Głównie za sprawą dobrej postawy Arkadiusza Żakiety Legia ponownie wyrównała (19:19). Seria asów warszawskiego atakującego i autowy atak Damiana Czyżyka dały ostatnie punkty Legii. Otwarcie drugiej partii to na nowo zacięta walka. Przy zagrywkach Wojciecha Ferensa AZS zaczął budować przewagę, a po bloku na Żakiecie czas wykorzystał trener Legii (10:13). Przy stanie 11:16 Mateusz Mielnik zdecydował się na podwójną zmianę. Dystans stopniowo topniał i po błędzie gości o przerwę poprosił szkoleniowiec AZS-u (16:17). Raz za razem mocno atakował Patryk Brzostek. Po asie Szymona Pałki wynik wyrównał się (21:21). Zwycięstwo rozstrzygnęło się po grze na przewagi, w której ostatnie słowo należało do warszawskiego bloku.

W trzecim secie szybko reagować musiał trener Mielnik (2:6), jednak mimo czasu seria przy zagrywkach Michała Nowakowskiego trwała, a w Legii nastąpiła podwójna zmiana (2:8). Roszada dała impuls gospodarzom, którzy szybko zniwelowali większość strat (10:12). W kolejnych akcjach legioniści zmniejszali dystans, ale nie byli w stanie przełamać rywali. Skutecznie atakował Damian Zygmunt (14:18). W końcówce gospodarze ponownie rzucili się do odrabiania strat i po kolejnym bloku o czas poprosił trener Pudo (18:19). Chociaż częstochowianie mieli dwie piłki setowe, nie wykorzystali ich. Długą walkę na przewagi na korzyść AZS-u rozstrzygnął dopiero Sarnecki. W czwartej partii goście poszli z ciosem (2:5). Sytuacja szybko zmieniła się i po asie Pałki było już 9:8. Seria asów Ferensa skłoniła trenera Mielnika do wzięcia czasu (9:13). Goście kontynuowali skuteczną grę, nie wstrzymywali ręki w ataku (12:16). AZS długo utrzymywał się na prowadzeniu, trener Mielnik rotował składem. Po asie Adama Kąckiego czas wykorzystał Wojciech Pudo (17:20). Tym razem Legia nie zdołała odrobić strat, a seta zamknął nieudaną zagrywką Jan Gawryś.

Przy zagrywkach Patryka Akali Legia wyszła na prowadzenie 4:2 w tie-breaku. Po kontrataku Tomasza Obuchowicza o czas poprosił trener Pudo (6:3). Potrójny blok na Nowakowskim dał sygnał do zmiany stron (8:4). Częstochowianie nie odpuszczali i po bloku złapali kontakt punktowy (9:8). Goście nie ustrzegli się jednak pomyłek w polu zagrywki (12:10). Udany atak Tomasza Obuchowicza dał serię piłek meczowych Legii (14:11). Pierwszą z nich obronił Ferens, ale po czasie dla trenera Mielnika przyjmujący zepsuł zagrywkę.

MVP: Bartosz Tomczak
ZW: Michał Nowakowski

Legia Warszawa – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:2
(25:19, 29:27, 28:30, 21:25, 15:12)

Składy zespołów:
Legia: Akala (8), Stępień M. (7), Żakieta (16), Obuchowicz (13), Pałka (14), Stępień B. (10), Tomczak (libero) oraz Kącki (1), Szewczyk, Gawryś (2) i Brzostek (6)
AZS: Nowakowski (14), Sarnecki (25), Zygmunt (13), Brożyniak (4), Ferens (19), Czyżyk (11), Żuk (libero) oraz Bąkiewicz, Holesz (libero)

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego II ligi mężczyzn 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę