Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kilka tie-breaków i przełożonych meczów, liderzy bez zmian

II liga M: Kilka tie-breaków i przełożonych meczów, liderzy bez zmian

W miniony weekend na drugoligowych parkietach ponownie nie odbyło się kilka spotkań. W tych, które zostały rozegrane, obyło się bez niespodzianek Liderami poszczególnych grup wciąż są Astra Nowa Sól, BAS Białystok, WKS Wieluń oraz MCKiS Jaworzno.

Na czele pierwszej grupy nie doszło do zmian, mimo że ani Astra, ani Anioły nie rozegrały meczu. Planowe zwycięstwo za to odniósł Joker Powiat Pilski, który we własnej hali w trzech setach odprawił z kwitkiem Energetyka Poznań. W wielkopolskich derbach Wilki Wilczyn wygrały u siebie z Konspolem Słupca. Mimo że mecz zakończył się w trzech odsłonach, to nie był jednostronnym widowiskiem, a dwie z nich kończyły się dopiero po walce na przewagi.

Atutu własnego parkietu nie wykorzystał AZS UMK Toruń, który przegrał w trzech setach ze Stoczniowcem Gdańsk. Najwięcej walki było w trzeciej odsłonie, w której gospodarze uzbierali 22 punkty. Znacznie więcej emocji było w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie miejscowy SKS w końcu odniósł zwycięstwo. Mimo że przegrywał z Treflem Lębork 1:2, to zdołał odwrócić losy spotkania i triumfować w tie-breaku. Przełożone zostało za to spotkanie na szczycie, w którym Anioły Toruń miały zmierzyć się z Astrą Nowa Sól, natomiast pojedynek Orła Międzyrzecz z Sobieskim Żagań odbędzie się 13 lutego.

W drugiej grupie niezmiennie liderem jest BAS Białystok, który w szesnastej kolejce pokonał u siebie Campera Wyszków. Goście najbardziej postawili się w trzecim secie, ale i tak do przedłużenia meczu nie doprowadzili. Stosunkowo łatwą wygraną na koncie zapisał KKS Kozienice, który 3:0 pokonał Lotnika Łęczyca. Trochę walki było jedynie w trzeciej odsłonie. Znacznie ciekawiej było w Ozorkowie, gdzie miejscowa Bzura prowadziła już 2:1 z Trójką Międzyrzec Podlaski, ale w dwóch kolejnych partiach górą byli przyjezdni i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Pięć setów rozegrano także w Starych Babicach, gdzie IŁ Capital Volley Club przegrywał już z Centrum Augustów 1:2, lecz ostatecznie triumfował w tie-breaku. Przełożone zostały spotkania, w których Arka Tempo Chełm miała zmierzyć się z MOS-em Wola Warszawa, a Sparta Grodzisk Mazowiecki z Metrem Warszawa.

Na czele trzeciej grupy jest WKS Wieluń, który w dziewiętnastej kolejce odniósł ważną wygraną na wyjeździe z AZS-em Stoelzle Częstochowa. Goście nie dali szans gospodarzom, aby rozwinęli oni skrzydła i triumfowali w trzech setach. Po piętach depcze im jednak drugi z częstochowskich AZS-ów, który w Legnicy ograł miejscowego Ikara, nie pozwalając mu urwać chociażby jednej partii. Niedosyt mogą za to odczuwać młodzi adepci ze Spały, którzy prowadzili już we Włoszczowej 2:0, a ostatecznie to Hetman triumfował 3:2. Atutu własnej hali nie wykorzystał Chełmiec Wałbrzych, który uległ Czarnym Rząśnia. Najwięcej walki było w drugiej odsłonie, którą gospodarze przegrali po batalii na przewagi. W pozostałych bardziej odstawali od rywali. Przełożony został pojedynek Bielawianki Bielawa z MUKS-em Ziemia Milicka, natomiast pauzowały Legion Skalmierzyce i Volley Jelcz-Laskowice.

W czwartej grupie nie ma mocnych na MCKiS Jaworzno, który w dziewiętnastej kolejce odprawił z kwitkiem rezerwy MKS-u Będzin. Trochę walki było tylko w trzecim secie, którego gospodarze wygrali po grze na przewagi. Nie odpuszcza też MKS Andrychów, który na wyjeździe pokonał TKS Tychy. Moment słabości przytrafił mu się w trzeciej odsłonie, ale do podziału łupów nie dopuścił. Planową wygraną odniósł MOSiR Jasło, który u siebie ograł AKS V LO Rzeszów, w całym meczu pozwalając ugrać rywalom zaledwie 43 punkty. Sporo emocji było za to w Krośnie, gdzie Karpaty dopiero po tie-breaku uległy Kęczaninowi Kęty. Atut własnego parkietu wykorzystał Volley Rybnik, który tylko trzech setów potrzebował, aby pokonać Kępę MOSiR Dębica. Z kolei Hutnik Kraków przegrał u siebie z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Wprawdzie doprowadził do tie-breaka, ale ten już padł łupem przyjezdnych. Również pięć setów rozegrano w Sędziszowie Małopolskim, gdzie Extrans prowadził już 2:0 z Błękitnymi Ropczyce, ale kropkę nad i postawił dopiero w piątej odsłonie.