Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Faworyci wygrywali

II liga M: Faworyci wygrywali

W II lidze mężczyzn miniony weekend minął pod znakiem zwycięstw faworytów. Poza nielicznymi wyjątkami, to drużyny będące wyżej w tabelach wychodziły zwycięsko z pojedynków. Wciąż cztery zespoły na tym poziomie rozgrywkowym pozostają niepokonane. Goryczy porażki nie zaznały dotychczas Anioły Toruń, BAS Białystok, WKS Wieluń i MCKiS Jaworzno.

W hicie kolejki grupy 1. spotkały się Orzeł Międzyrzecz i Astra Nowa Sól. Gospodarzem byli międzyrzeczanie, oni też plasowali się wyżej w tabeli. Zwycięsko wyszła z tego pojedynku jednak Astra, która w czterech setach rozprawiła się z Orłem i tylko w tym przegranym przez nią walka była zacięta. W pozostałych partiach wyraźnie lepsi byli nowosolanie. Inne mecze w tej grupie kończyły się zwycięstwem faworytów. Wciąż niepokonane są Anioly Toruń, które wygrały dotychczas siedem spotkań, a w tej kolejce nie dały szans rezerwom Trefla Gdańsk.

Również w grupie 2. mamy niepokonaną ekipę. Co więcej lider tej części II ligi nie stracił jeszcze nawet punktu, a w sześciu meczach tylko jeden set padł łupem rywali. Tym razem BAS Białystok pokonał KKS Kozienice 3:0. Wydawało się, że spadkowicz z I ligi będzie miał więcej problemów w tym spotkaniu, bo pierwszy set skończył się na przewagi, ale później białostoczanie kontrolowali już przebieg meczu. Na uwagę w tej kolejce zasługuje pierwsze zwycięstwo UKS-u Międzyrzeckiej Trójki Międzyrzec Podlaski. Międzyrzecanie pokonali na wyjeździe IŁ Capital Huragan Wołomin i choć pozostali na ostatnim miejscu w tabeli, to ich strata do Campera Wyszków wynosi już tylko jeden punkt.

W grupie 3. najciekawiej zapowiadało się spotkanie drużyn środka tabeli pomiędzy Hetmanem Włoszczowa i Legionem Skalmierzyce. Takie też było. Do jego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, choć gospodarze po dwóch setach prowadzili 2:0. Legion doprowadził do wyrównania, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Pozostałe spotkania nie przyniosły większych niespodzianek. Na fotelu lidera pozostał AZS Częstochowa, a tabelę zamyka niezmiennie MUKS Ziemia Milicka Milicz.

W czwartej grupie we wszystkich częściach tabeli panuje dość spory tłok. Wciąż na czele jest niepokonane MCKiS Jaworzno, które w ten weekend bez straty seta pokonało na wyjeździe MKS Gamrat-MOSiR Jasło. Jaślanie starali się stawić opór, ale w zasadzie po pierwszym secie uszło z nich powietrze i jaworznianie pewnie wygrali 3:0. Za niespodziankę tej kolejki należy z kolei uznać pierwsze zwycięstwo TS Volley Rybnik. Rybniczanie dotychczas wygrali tylko dwa sety, natomiast w minioną sobotę pokonali 3:0 AT Jastrzębski Węgiel i to dość gładko, bo tylko w pierwszym secie wynik był wyrównany.