Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna zaskakująco łatwo pokonała Energetyka Poznań

I liga K: Solna zaskakująco łatwo pokonała Energetyka Poznań

W swoim pierwszym meczu nowego sezonu w I lidze siatkarek drużyna CM-UJ 7r Solna Wieliczka pokonała Eneę Energetyka Poznań 3:0. MVP meczu została wybrana Natalia Ciesielska.

Skład Solnej został przebudowany, wyróżniające się zawodniczki przeniosły się do ekstraklasowych klubów. Inauguracja pokazała, że ekipę z Wieliczki stać na wiele. Z Energetykiem, teoretycznie mocniejszym kadrowo, wygrała nadspodziewanie gładko, w dodatku mimo kontuzji kluczowej zawodniczki.

W pierwszym secie, w którym to rywalki „planowo” częściej były na prowadzeniu, już nawet 4-punktowym (12:16), poważnego urazu kolana doznała Ewa Bimkiewicz i miejscowe musiały sobie radzić bez swojej najgroźniejszej broni. Po gorącej końcówce udało się wygrać tę partię, a w dwóch następnych poznanianki nie miały już nic do powiedzenia, wieliczanki szybko odskakiwały.

– Widać było, że w pierwszym secie nasze dziewczyny są spięte. Paradoksalnie kontuzja Bimkiewicz je nakręciła, pokazały charakter. W końcówce ważne punkty zdobyliśmy blokiem, zresztą ten element był kluczowy, zamurowaliśmy rywalki – mówi trener Solnej Ryszard Litwin. Później nasze zawodniczki poczuły się swobodnej, grały bardzo skutecznie, zupełnie dominowały. Rywalki chyba przestały wierzyć, że mogą z nami wygrać.

UJ-CM 7r Solna Wieliczka – Enea Energetyk Poznań 3:0
(25:23, 25:21, 25:14)

Solna:  Bimkiewicz (6), Tkaczyk (2), Ciesielczyk (14), Ciesielska (16), Kuriata (12), Dreczka (5), Reszlewska  (libero) oraz Mksajda i Wieczorek (5)
Energetyk:  Gorzkiewicz (3), Oktaba (4), Rejter (5), Laskowska (7), Fojucik (15), D. Dąbrowska (5), Rafałko (libero) oraz Plaga, Szczepuła (2) M. Pisarska (1), Niwald i Stryjak (libero)