Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna Wieliczka nie miała problemów w Częstochowie

I liga K: Solna Wieliczka nie miała problemów w Częstochowie

fot. Michał Szymański

W meczu 10. kolejki I ligi siatkarek, rozegranym w sobotę 3 grudnia 2022 r., UJ-CM Solna Wieliczka wygrała na wyjeździe 3:0 z Częstochowianką. Dla drużyny z Małopolski to ósme zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Przyjezdne były faworytkami tego spotkania, nie tylko z uwagi na znacznie wyższą pozycję w tabeli (są w czołówce stawki, a rywali – w dole). Ekipa z Częstochowy boryka się bowiem z problemami organizacyjnymi; kłopoty finansowe sprawiły, że odeszło większość zawodniczek z głównego składu, m.in. dwie trafiły do Wieliczki: najpierw libero Aleksandra Dutkiewicz, a niedawno także rozgrywająca Oliwia Poreda (ta ostatnia zastępuję Olgę Własową, która z powodu skręcenia nogi jest wyłączona z gry na dłuższy czas).W zespole spod Jasnej Góry grały głównie rezerwowe z przedsezonowego składu i juniorki, więc sobotni mecz miał spodziewany przebieg. Wieliczanki pierwszego seta wygrały do 12, w drugim nie wypuściły rywalek z „dziesiątki”. Trochę walki było w trzeciej partii, ale do niespodzianki nie doszło. – Mecz był jednostronny – nie krył trener Solnej Ryszard Litwin.Wygraliśmy bardzo pewnie, dużo rotowaliśmy składem, zagrały wszystkie nasze zawodniczki.

Sorella Częstochowianka Częstochowa – UJ-CM Solna Wieliczka 0:3
(12:25, 8:25, 21:25)

Solna: Wełna, Adrianna Muszyńska, Ciesielczyk, Grabka, Ejsmont, Aleksandra Muszyńska, Reszelewska (libero) oraz Dutkiewicz (libero),Feliks, Wojciechowska, Poreda, Wieczorek i Trojan

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

Galeria zdjęć z meczu

źródło: Gazeta Krakowska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę