Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Siatkarki ze Szczyrku wygrały tie-breaka w Krośnie

I liga K: Siatkarki ze Szczyrku wygrały tie-breaka w Krośnie

Po emocjonującym spotkaniu ciężko wywalczone punkty dopisały na pierwszoligowe konto zawodniczki SMS-u PZPS Szczyrk. Siatkarki drużyny Karpaty Krosno Glass Karpacka Uczelnia Państwowa przegrały we własnej hali z zespołem ze Szczyrku po tie-breaku.

Karpaty długo pewnie będą żałować straty punktów w tym spotkaniu, ponieważ pojedynek miejscowe siatkarki rozpoczęły rewelacyjnie. Pewna wygrana w pierwszym secie, wysokie prowadzenie w drugim (17:12), a potem zmarnowane trzy setbole. Zagrywki Martyny Borowczak i dobra zmiana Oliwii Poredy umożliwiły ekipie SMS-u PZPS zwycięstwo po dużych emocjach na przewagi 30:28.

Gładkie zwycięstwo w trzeciej odsłonie przywróciło nadzieję gospodyniom na komplet punktów, jednak czwarta partia oraz tie-break stanowiły odwrót. Obydwa te sety krośnianki rozpoczęły udanie, ale w trakcie ich trwania wszystko zaczęło się psuć. Popełniane błędy pojawiały się na tyle często, że punktowy zapas szybko topniał, a przyjezdne nabierały pewności, przejmując kontrolę nad meczem.

Świetna postawa zwłaszcza Borowczak i Julity Piaseckiej w ataku była kluczem do przełamania oporu przeciwniczek po kolejnej zmianie stron. Set był wprawdzie zacięty, bo 8:7 prowadził zespół z Krosna, a tuż za połową m.in. 16:15 uczennice. Finisz należał do drużyny ze Szczyrku. W tie-breaku SMS PZPS odskoczył na 10:5 po serii znakomitych zagrywek Borowczak, która z dorobkiem 32 „oczek” była najlepiej punktującą zawodniczką na parkiecie. Wypracowany dystans siatkarki ze Szczyrku pewnie utrzymały.

Karpaty Krosno Glass Karpacka Uczelnia Państwowa – SMS PZPS Szczyrk 2:3
(25:16, 28:30, 25:20, 21:25, 8:15)

Karpaty: Bogdanowicz (2), Filipek (8), Głodzińska (18), Kobus (14), Sławińska (7), Niedźwiecka (23), Machowska (libero) oraz Wełna, Wisz (2) i Budnik
SMS: Pierzchała (8), Szmajduch, Borowczak (33), Piasecka (22),  Walczak (2), Stambrowska (1), Czyrniańska (libero) oraz Poreda (3), Rejment (12) Stefanik (3) i Dabrowska (libero)