Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewna wygrana poznanianek, Legionovia z kolejną porażką

I liga K: Pewna wygrana poznanianek, Legionovia z kolejną porażką

Drużyna Enei Energetyka Poznań odniosła trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Poznanianki w pokonanym polu zostawiły beniaminka z Legionowa. Przyjezdne jedynie w drugim secie były równorzędnym rywalem dla gospodyń, w pierwszym i trzecim nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Była to trzecia porażka beniaminka.

W pierwszym secie meczu młoda ekipa z Legionowa dotrzymała kroku poznaniankom do stanu po 5. Ekipa z Wielkopolski przyspieszyła swoją grę, czujnie zagrała na siatce, prowadziła 12:7 po ataku Agaty Plagi. Przyjezdne miały bardzo duże problemy z przyjęciem zagrywki, myliły się w ataku, w efekcie czego przegrywały 9:16.

Wówczas w polu zagrywki zameldowała się Oriana Miechowicz, zawodniczka ta popisała się serią trudnych zagrywek, w tym trzema asami serwisowymi, i było 23:9. Błąd własny podopiecznych trenera Jakuba Miecznikowskiego zakończył grę w tym secie,

Na boisku w zespole z Poznania pozostały Justyna Jankowska oraz Martyna Szczepuła. Przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt. Żadnej z nich nie udało się wypracować wyraźnej przewagi (4:4, 6:6, 8:8). Poziom spotkania znacznie obniżył się, obie ekipy popełniły wiele błędów własnych w polu zagrywki oraz w ataku (14:14).  Po ataku Martyny Szczepuły miejscowa ekipa prowadziła, po czym na skutek błędów własnych przyjezdne prowadziły jednym punktem (17:16). Wówczas grę przerwał trener Marcin Patyk i jak się okazało było to dobre posunięcie. Jego podopieczne odrobiły straty, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Marta Pamuła, punkty w ataku zdobyła Agata Plaga, było 23:18. Był to moment zwrotny tej części gry, zespół gości nie odrobił strat, przegrał tę część rywalizacji po błędzie własnym Hanny Łabanowskiej w polu zagrywki.

Partia trzecia była ostatnią w tym spotkaniu. Ciężar gry na siebie wzięła Agata Plaga, punktowała w polu zagrywki oraz w ataku było 6:3 dla Energetyka. Przewaga miejscowej ekipy wzrosła do sześciu punktów, przyjezdne popełniły błędy własne, przegrywały 11:5. Set toczył się pod wyraźne dyktando podopiecznych trenera Marcina Patyka. Po tym jak punkt w ataku zdobyła Martyna Szczepuła, poznanianki prowadziły 19:9. Partia ta miała podobny przebieg jak pierwszy, stroną dyktuje warunki gry były poznanianki, punktowały one w bloku, nie do zatrzymania była Agata Plaga. Tablica wyników wskazała ich prowadzenie 23:10. Kolejny błąd młodej drużyny z Legionowa zakończył ten mecz.

MVP: Julia Sobalska

Enea Energetyk Poznań – LTS Legionovia Legionowo 3:0
(25:10, 25:20, 25:13)

Energetyk: Sobalska, Regulska, Miechowicz, Pamuła, Plaga, Laskowska, Rafałko (libero) oraz Niwald, Szczepuła, Jankowska
Legionovia: Dul, Kielak, Nowak Gajewska, Bojarska, Łabanowska, Łuszczyńska(libero)oraz Osiewicz, Ciejka, Tomaszewska