Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gwiazdy na wylocie z Itasu Trentino

Gwiazdy na wylocie z Itasu Trentino

fot. cev.eu

Sezon ligi włoskiej trwa, lecz kluby już myślą o kolejnej edycji rozgrywek. Karuzela transferowa kręci się coraz szybciej i pochłania coraz więcej siatkarzy i szkoleniowców. Władze Itasu Trentino zdecydowały się przedłużyć kontrakt z trenerem Angelo Lorenzettim, ale nie powtórzą tego kroku, jeśli chodzi o kilku zawodników – twierdzi portal polsatsport.pl. Mowa o największych gwiazdach klubu, czyli m.in. Ricardo Lucarellim.

Trentino w tym sezonie prezentuje się solidnie zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i w europejskich Pucharach. Podopieczni trenera Lorenzettiego po fazie zasadniczej zajmowali trzecie miejsce, za Perugią i Cucine Lube, a w ćwierćfinale zmierzą się z Piacenzą. Ich sytuacja w Lidze Mistrzów również jest dobra, bowiem są na najlepszej drodze do wielkiej czwórki. Muszę jedynie w rewanżu osiągnąć korzystny rezultat z Berlin Recycling Volleys.Mimo zadowalających wyników w klubie z Trydentu zanosi się na sporą rewolucję. Co prawda władze przedłużyły kontrakt ze szkoleniowcem do 2023 roku, lecz mówi się coraz głośniej o chęci rozstania z kilkoma kluczowymi zawodnikami. Najczęściej wymienianym nazwiskiem jest Ricardo Lucarelli. Prezes Diego Mosna nie jest zadowolony z gry Brazylijczyka i chciałby pożegnać się z nim po zakończeniu sezonu.

Miejsce mistrza olimpijskiego miałby zająć Thomas Jaeschke, który aktualnie jest zawodnikiem Calzedonii Werona. Jego drużyna rywalizuje o awans do ćwierćfinału ligi włoskiej z Allianz Milano. Stan rywalizacji to 1:1. Amerykanin w swoim siatkarskim CV ma występy w ojczyźnie, a także w PlusLidze, gdzie bronił barw Asseco Resovii.

Zmiana na pozycji przyjmującego ma nie być jedyną. Z klubu ma odejść także Srecko Lisinac, a miejsce Serba ma zająć młody Lorenzo Cortesia, który wydaje się już być gotowy do gry na najwyższym poziomie.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę