Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Grzegorz Wagner: Chcemy, żeby nasze uczennice zasilały kadrę seniorek

Grzegorz Wagner: Chcemy, żeby nasze uczennice zasilały kadrę seniorek

fot. archiwum

Początek września to oczywiście start roku szkolnego. O nowościach, wyzwaniach i oczekiwaniach w związku z kolejnym rokiem szkolnym w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku opowiedział dyrektor Grzegorz Wagner.

Grzegorz Wagner dokonał kilku korekt w składzie sztabu szkoleniowego. – Nastąpiły zmiany w sztabie. Pożegnaliśmy się z Sandrą Kaduk i Miłoszem Majką oraz odszedł od nas fizjoterapeuta Jerzy Kisza. W ich miejsce mamy Joannę Jarońską, która współpracowała już z kadrą seniorek Jacka Nawrockiego oraz Damiana Woźniaka. Oczywiście zmiany dotyczą też samych siatkarek. Absolwentki z końcem roku szkolnego opuściły placówkę, a na ich miejsce przyszły nowe uczennice. – Mamy dziesięć nowych uczennic. Siedem rozpoczęło pierwszą klasę, a trzy dołączyły do innych klas. Zobaczymy czy ten nabór rzeczywiście był dobry. Ja mam nadzieję, że tak. Mieliśmy dużo podań, kilka dylematów i mam nadzieję, że dokonaliśmy dobrych wyborów. 

Grzegorz Wagner podkreślił również, że nie zmieniają się cele szkoły. – Jak zwykle chcemy szkolić dalej. Chcemy, żeby nasze uczennice zasilały kadrę seniorek, jak to ma miejsce teraz. W drugiej lidze chcemy ogrywać wszystkie dziewczyny, a w pierwszej lidze chcemy grać już o wynik. Pamiętajmy, że kadetki niedługo wyjeżdżają na mistrzostwa świata do Meksyku, juniorki mają w przyszłym roku mistrzostwa Europy, po drodze jest też EEVZA rocznika 2006-2007, zatem tego grania jest dużo.

Na koniec dyrektor szkoły w Szczyrku ocenił dalszą karierę obecnych absolwentek szkoły. – Kilka dziewczyn wyjechało studiować do Stanów Zjednoczonych, ale sporo naszych uczennic rozpycha się już całkiem solidnie w drużynach ligowych i miło popatrzeć, kiedy czasem siedem, osiem naszych dziewczyn gra na boisku.

źródło: opr. własne, smspzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę