Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Felix Koslowski: Jestem po prostu dumny

Felix Koslowski: Jestem po prostu dumny

fot. Michał Szymański

Dwa lata po ostatnim triumfie SSC Palmberg Schwerin ponownie został zdobywcą Pucharu Niemiec. W SAP Arena w Mannheim podopieczne trenera Felixa Koslowskiego w trzech setach wyraźnie pokonały SC Potsdam (25:19, 25:13, 25:18). Gdy ostatnia piłka wpadła w boisko, po stronie Schwerina wybuchła wielka radość i na chwilę wszyscy zapomnieli, że w tym roku SAP Arena musiała obejść się bez widzów. Trener SSC Palmberg Felix Koslowski zatańczył prawdziwy taniec radości ze swoim asystentem i drużyną.

 Zaufaliśmy sobie nawzajem. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego zespołu. Jestem po prostu dumny – powiedział Koslowski i jednocześnie wyraził zaskoczenie wynikiem. – Nie spodziewałem się takiego wyniku. Nasza młoda drużyna grała tak fajnie i odważnie – to było imponujące.

Wyniki przed meczem finałowym zapowiadały emocje: w Bundeslidze obie drużyny rozegrały w poprzednich pojedynkach ligowych tylko pięciosetowe mecze. Tymczasem w finale Pucharu Niemiec wszystko rozstrzygnęło się w trzech partiach. – To była gra jednostronna. Schwerin grał dobrze, mają doświadczenie w takich pojedynkach. Z drugiej strony nam brakuje tego doświadczenia i sytuacja może nas trochę przytłoczyła, bo to był pierwszy finał – powiedział trener Poczdamu Guillermo Naranjo Hernández.

Świetny mecz rozegrała Amerykanka Lauren Barfield, której rywalki nie mogły zatrzymać blokiem. Z 14 punktami i skutecznością ataku na poziomie 77%, demolowała obronę poczdamskiej drużyny. Z kolei rywalki zawodniczki SSC Palmberg dobrze grały blokiem, ale również podbijały piłki w obronie.  Dla Anny Pogany jest to trzeci Puchar Niemiec w karierze. – Udało nam się wszystko wdrożyć, byliśmy agresywni od pierwszej sekundy. Trofeum bardzo mnie cieszy – powiedziała radośnie.

źródło: opr. własne, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę