Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Energetyk i Solna przedłużają kontrakty

fot. Michał Szymański

Wiktoria Niwald to 18-letnia przyjmująca, która sezon 2021/22 rozegra w barwach Enea Energetyka Poznań. Zawodniczka przygodę z Energetykiem rozpoczęła w wieku młodziczki. Będzie to dla niej piąty sezon w poznańskim klubie. Tegoroczna mistrzyni Polski juniorek oraz brązowa medalistka 1. ligi w sezonie 20/21 na pierwszoligowych parkietach miała okazję pierwszy raz „zasmakować” seniorskiej siatkówki i zdobyć dużo doświadczenia od starszych zawodniczek. 

Cieszę się, że dostałam od trenera szansę na dalszy rozwój w pierwszoligowym zespole. Po ostatnim sezonie mogę śmiało stwierdzić, że u boku tak doświadczonych zawodniczek mój poziom sportowy wzrósł. Zdecydowanie szybciej rozwijam się podczas treningów z tą drużyną  – powiedziała siatkarka.Zawodniczką, która zdecydowała się kontynuować karierę w Wieliczce, jest przyjmująca Natalia Ciesielska. – Chciałabym zacząć od tego, że bardzo się cieszę, że zostaję i nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu. Zostałam w Wieliczce, ponieważ czuje, że mogę pokazać się z jeszcze lepszej strony na siatkarskich parkietach oraz uważam, że klub jest naprawdę świetnie zarządzany, a zawodniczki maja idealne warunki do rozwoju. Ja jestem przygotowana na ciężką pracę. Jeśli każda z nas da z siebie 100% na treningach, to jestem spokojna o nadchodzący sezon.

Miniony sezon był dla Ciesielskiej pierwszym na seniorskich parkietach. – Sezon 2020/2021 był bardzo zwariowany i ciężki – dla nas jako zawodniczek, całego sztabu, ale również dla kibiców, którzy nie mogli nas wspierać w Solnym Mieście. Może miejsce w tabeli nie jest tym wymarzonym, ale na pewno ja, jako młoda zawodniczka, czuję, że dzięki systematycznej grze zrobiłam duży krok do przodu. Nasi kibice przez cały sezon nas wspierali, oglądali transmisje, ale nie mogę się doczekać, aż spotkamy się wspólnie w hali i razem będziemy wygrywać kolejne mecze.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: 7R Solna Wieliczka - facebook, Energetyk Poznań - facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę