Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwóch Polaków pozostało w wyścigu do ligi koreańskiej

Dwóch Polaków pozostało w wyścigu do ligi koreańskiej

fot. Klaudia Piwowarczyk

W wyścigu po koreański kontrakt i 350 tysięcy dolarów pozostało już 40 zawodników oraz dodatkowo siódemka, która występowała tam w tym sezonie. Kluby ostatecznie wybiorą z nich kilku graczy, którzy zasilą tamtejszą ligę. Na liście draftu jest wciąż dwóch Polaków – Dawid Konarski i Artur Szalpuk. W porównaniu do pierwszej listy zgłoszeniowej liczba naszych siatkarzy zmniejszyła się o połowę. 

Dwa tygodnie temu wśród chętnych na wyjazd do Korei byli poza Konarskim i Szalpukiem jeszcze Grzegorz Bociek oraz Bartosz Krzysiek, który miał już okazję w zeszłym sezonie sprawdzić się na koreańskich parkietach.Wśród czterdziestu graczy, którzy aspirują do grania w Korei jest kilku dobrych znajomych z naszych parkietów. Z właśnie zakończonego sezonu jest jeszcze dwóch „plusligowców” – Brendan Sander i Ronald Jimenez, ale na liście są też takie nazwiska jak Antoin Rouzier, Arpad Baroti, Artur Udrys, Renee Teppan i Nicolas Hoag. Mówi się, że duże szanse na zatrudnienie w Azji ma w tym roku Artur Szalpuk, brązowy medalista PlusLigi z warszawską Vervą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę