Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dwie zawodniczki z TAURON Ligi w kadrze Francji

Dwie zawodniczki z TAURON Ligi w kadrze Francji

fot. ffvb.org

Podczas gdy początek zgrupowania męskiej kadry Francji zaplanowano na 12 maja w Mulhouse, żeński zespół narodowy trenuje już od wtorku w Belfort. Francuzki przygotowują się do kwalifikacji do Euro 2021. Wśród powołanych zawodniczek są Julie Oliveira-Souza i Juliette Fidon-Lebleu, które w minionym sezonie reprezentowały kluby TAURON Ligi.

Aby awansować do mistrzostw Europy podopieczne trenera Emile’a Rousseaux będą musiały zdominować Węgry, Izrael i Danię podczas dwóch turniejów. Pierwszy odbędzie się od 7 do 9 maja w Belfort, a drugi w następny weekend w Budapeszcie.Szkoleniowiec zespołu narodowego może liczyć między innymi na wsparcie Hélény Cazaute, która została wybrana MVP sezonu francuskiej ekstraklasy i ASPTT Mulhouse zdobyła mistrzostwo kraju. Powołanie do kadry otrzymały również dwie siatkarki doskonale znane z polskich parkietów – Julie Oliveira Souza (DPD IŁCapital Legionovia Legionowo) oraz Juliette Fidon-Lebleu (wicemistrzyni Polski z Developresem SkyRes Rzeszów). Emile Rousseaux musi jest poczekać na Lucille Gicquel, która w sobotę zagra w finale Ligi Mistrzów z Imoco Volley Conegliano.

Reprezentacja Francji kobiet 2021:

Rozgrywające: Margaux Bouzinac, Emilie Respaut, Nina Stojiljkovic
Środkowe: Eva Elouga, Pauline Martin, Chloé Mayer, Isaline Sager-Weider, Amandha Sylves
Atakujące: Lara Davidovic, Lucille Gicquel, Julie Oliveira Souza, Amélie Rotar
Przyjmujące: Lisa Arbos, Héléna Cazaute, Juliette Fidon-Lebleu, Lisa Jeanpierre, Manon Moreels, Leia Ratahiry
Libero: Juliette Gelin, Amandine Giardino

źródło: inf. własna, lequipe.fr.

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę