Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Duże zmiany w Volley’u Jelcz-Laskowice

Duże zmiany w Volley’u Jelcz-Laskowice

Do sporych przetasowań kadrowych w międzysezonowej przerwie doszło w drugoligowym IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Wprawdzie trenerem drużyny wciąż będzie Krzysztof Janczak, ale pojawiło się w niej aż 8 nowych siatkarzy. Jej celem na kolejne rozgrywki będzie poprawa wyniku osiągniętego w sezonie 2021/2022.

W minionym sezonie Volley Jelcz-Laskowice zajął szóste miejsce w trzeciej grupie II ligi mężczyzn. Jednak w międzysezonowej przerwie w zespole zaszło sporo zmian. Wciąż jego trenerem będzie Krzysztof Janczak, a jego barw bronili będą: Grzegorz Kukla, Mateusz Bielski, Adrian Zając, Jakub Kamiński, Filip Lebioda i Oskar Spychała.  W drużynie pojawiło się Sporo nowych twarzy. Największe roszady zaszły na przyjęciu, na którym zagra czterech nowych zawodników. Po trzech latach przerwy na powrót do Volley’a zdecydował się Maciej Lewicki, który ostatnio bronił jego barw w sezonie 2018/2019. Do ekipy z Jelcza-Laskowic trafili także: Kacper Pakos, który w poprzednich rozgrywkach występował w I-ligowym SMS-ie PZPS Spała, Aleksander Pikuła, który wywalczył mistrzostwo Polski juniorów w sezonie 2020/2021 z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz Igor Szymkus z Szamotulanina Szamotuły.

Dużym wzmocnieniem dla zespołu powinno być pozyskanie doświadczonego środkowego, Jędrzeja Maćkowiaka, który ma za sobą grę w PlusLidze (PGE Skra Bełchatów oraz Effector Kielce), a także w I lidze (Gwardia Wrocław, Krispol Września, Mickiewicz Kluczbork). Na środku będzie występował także Jakub Koput, który do Jelcza-Laskowic przeniósł się z Szamotulanina Szamotuły. Do regularnych treningów po ciężkiej kontuzji kolana powraca Krzysztof Giemza, który został wypożyczony z częstochowskiego Norwida. Z kolei nową twarzą na rozegraniu będzie Dawid Gruszczyński.

– W zespole jest ośmiu nowych zawodników. W większości są to młodzi, perspektywiczni siatkarze, którzy osiągali sukcesy w siatkówce młodzieżowej. Liczę, że pod okiem trenerów i w znakomitych warunkach treningowych jakimi dysponujemy, będą się dalej rozwijać. Do zespołu dołączył także doświadczony środkowy, Jędrzej Maćkowiak, który razem z Grzegorzem Kuklą będą stanowić balans i wsparcie dla młodszych siatkarzy – powiedział Piotr Piechota, prezes klubu z Jelcza-Laskowic.

Wierzy on, że drużyna zrobi progres wynikowy w odniesieniu do poprzedniego sezonu. – Będziemy celować w poprawę szóstego miejsca, które zajęliśmy w poprzednich rozgrywkach. W tej chwili trudno powiedzieć jakimi składami i potencjałem będą dysponować nasi rywale, ale zapowiada się bardzo wyrównana rywalizacja w naszej grupie. W porównaniu z poprzednim sezonem zagra w niej sporo nowych drużyn (ZAKSA Strzelce Opolskie, Gwardia Wilczyce, Tygrysy Strzelin, KS Rudziniec, MOSiR Sieradz), co wniesie sporo ożywienia. Zapowiada się bardzo ciekawy sezon – zakończył Piechota.

Skład IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice na sezon 2022/2023:
Rozgrywający: Mateusz Bielski, Dawid Gruszczyński
Przyjmujący: Maciej Lewicki, Kacper Pakos, Aleksander Pikuła, Igor Szymkus
Atakujący: Krzysztof Giemza, Adrian Zając
Środkowi: Jakub Kamiński, Jakub Koput, Jędrzej Maćkowiak, Oskar Spychała
Libero: Grzegorz Kukla, Filip Lebioda

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę