Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Drugoligowy zespół ŁKS-u Łódź łączy siły z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi

Drugoligowy zespół ŁKS-u Łódź łączy siły z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi

fot. ŁKS Commercecon Łódź

W poniedziałek (15 maja) w łódzkiej Sport Arenie odbyła się konferencja prasowa dotycząca szkolenia młodzieży w sekcji siatkówki Łódzkiego Klubu Sportowego i współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. W sezonie 2023/2024 ŁKS Siatkówka Żeńska będzie ściśle współpracować z AZS UMED Łódź w zakresie szkolenia młodzieży, która trenuje w obu klubach. Efektem tej współpracy będzie utworzenie wspólnej drużyny, która będzie występować w rozgrywkach II ligi kobiet.

W sezonie 2023/2024 ŁKS Siatkówka Żeńska będzie ściśle współpracować z AZS UMED Łódź w zakresie szkolenia młodzieży, która trenuje w obu klubach. Efektem tej współpracy będzie utworzenie wspólnej drużyny, która będzie występować w rozgrywkach II ligi kobiet. Współpraca pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym a Uniwersytetem Medycznym w Łodzi będzie miała również duże znaczenie dla występów AZS UMED w rozgrywkach akademickich.– To, że Uniwersytet Medyczny jest zainteresowany udziałem w aktywnościach sportowych, jest dla nas rzeczą zupełnie oczywistą. Z punktu widzenia akademickiego mało co jest w stanie nas tak zintegrować – studentów i kadrę akademicką – jak właśnie aktywność sportowa – podkreślił Prorektor d/s organizacyjnych i studenckich, prof. dr hab. nauk med. Janusz Piekarski. – Od 12 lat jesteśmy najlepszą uczelnią medyczną w Akademickich Mistrzostwach Polski, w tym roku zmierzamy po 13. zwycięstwo.

Prezes Stowarzyszenia ŁKS Siatkówka Żeńska Krzysztof Świta wspomniał czasy, gdy siatkówka była ściśle powiązana z klubami akademickimi. – Marzy mi się, aby ten poziom powrócił, może pierwszej ligi. To jest również jeden z naszych celów. Jesteśmy za tym, aby nasze dziewczyny kończące wiek juniorski, łączyły sport z nauką właśnie na Uniwersytecie Medycznym. Połączenie II ligi i studiów to możliwość kontynuacji kariery.

– Mamy szerokie pole do popisu. W tamtym roku Akademicki Związek Sportowy razem z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej utworzył tzw. sezon roku zero, czyli mistrzostwa do lat 23. My nie wzięliśmy w nich udziału z uwagi na limit wiekowy zawodniczek. Mamy nadzieję, że młody narybek dzięki naszemu porozumieniu pozwoli nam wystartować w lidze akademickiej, a przyszłości zagrać w finale – dodała koordynator AZS i sekretarz klubu uczelnianego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Katarzyna Rożniata.

Alessandro Chiappini, trener ŁKS-u Commercecon Łódź, podkreślił, że bardzo ważne jest, aby młodzi ludzie, którzy chcą być profesjonalnym sportowcami muszą mieć świetnie uporządkowane życie i wszystkie kwestie pozasportowe, również naukę. Natalia Dróżdż, świeżo upieczona mistrzyni Polski z ŁKS-em Commercecon Łódź, w tym roku zdaje maturę. Jest doskonałym przykładem sportowca, który świetnie łączy zawodowy sport z nauką. Jak zaznaczyła, jest to dużo łatwiejsze, gdy szkoła średnia, a następnie uczelnia, współpracują z klubem. – Jeśli taka współpraca jest, to połączenie nauki ze sportem wcale nie jest takie trudne – podkreśliła ambitna siatkarka.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę