Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Drugoligowcy grali towarzysko w Bielawie

Drugoligowcy grali towarzysko w Bielawie

Siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice w sobotę mieli okazję po raz pierwszy sprawdzić swoją formę przed startem sezonu 2021/2022. Drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Janczaka wystąpiła w silnie obsadzonym I Memoriale Józefa Drożdzyńskiego w Bielawie. W turnieju brały udział 4 drużyny: KS Bielawianka Bester Bielawa, MUKS Ziemia Milicka, MKST Astra Nowa Sól oraz IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice.

W pierwszym meczu półfinałowym siatkarze IM Faurecia Volley zmierzyli się z gospodarzami. Dwie pierwsze partie padły łupem siatkarzy z Jelcza-Laskowic. 3 i 4 set należały jednak do zawodników Bielawianki. O awansie do finału turnieju decydował tie-break, w którym lepsi okazali się zawodnicy Volleya.W drugim meczu półfinałowym  emocji było mniej. MKST Astra Nowa Sól pewnie wygrała z MUKS Ziemia Milicka 3:0. W meczu o 3 miejsce Bielawianka Bester Bielawa uległa siatkarzom MUKS Ziema Milicka 1:3.

W finale I Memoriału Józefa Drożdzyńskiego zgromadzeni w bielawskiej hali kibice znów zobaczyli 5-setowy mecz. Między drużynami iskrzyło już od początku spotkania i finałowe starcie przyniosło naprawdę spore emocje. Pierwszy set wygrali siatkarze IM Faurecia Volley 25:18. Wyraźnie podrażnieni tym stanem rzeczy zawodnicy z Nowej Soli pewnie wygrali drugą partię 25:13. Trzeci set był bardzo wyrównany, a w końcówce lepiej zagrali siatkarze z Jelcza-Laskowic i wygrali 25:22. Czwarta partia padła łupem nowosolan 25:21 i o końcowym triumfie w Memoriale decydował piąty set. W tie-breaku Astra wygrała 15:8 i zwyciężyła tym samym w całym turnieju. Najlepszym zawodnikiem w drużynie Astry Nowa Sól został wybrany Marcin Brzeziński, zaś w ekipie IM Faurecia Voley Jelcz-Laskowice środkowy Jakub Kamiński.

Teraz przed siatkarzami trenera Krzysztofa Janczaka kolejne sprawdziany formy. Turniej w Bielawie pokazał, że siatkarze „Jelczańskich Lwów” są w dobrej formie przed startem rozgrywek. W nadchodzącym tygodniu siatkarze IM Faurecia Volley w środę (15.09.) rozegrają sparingowy mecz z Bielawianką Bielawa, a w sobotę (18.09.) wezmą udział w Memoriale Z. Roli w Nowej Soli.

Skład IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice: Mariusz Gaca (kapitan), Paweł Malicki, Maciej Cierniak, Jędrzej Jasnos, Adrian Zając, Beniamin Budzich, Oskar Spychała, Mateusz Bielski, Jakub Kamiński, Mateusz Paszkowski, Szymon Stano, Grzegorz Kukla (libero), Filip Lebioda (libero)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę