Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Drugoligowcy grali towarzysko w Bielawie

Drugoligowcy grali towarzysko w Bielawie

Siatkarze IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice w sobotę mieli okazję po raz pierwszy sprawdzić swoją formę przed startem sezonu 2021/2022. Drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Janczaka wystąpiła w silnie obsadzonym I Memoriale Józefa Drożdzyńskiego w Bielawie. W turnieju brały udział 4 drużyny: KS Bielawianka Bester Bielawa, MUKS Ziemia Milicka, MKST Astra Nowa Sól oraz IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice.

W pierwszym meczu półfinałowym siatkarze IM Faurecia Volley zmierzyli się z gospodarzami. Dwie pierwsze partie padły łupem siatkarzy z Jelcza-Laskowic. 3 i 4 set należały jednak do zawodników Bielawianki. O awansie do finału turnieju decydował tie-break, w którym lepsi okazali się zawodnicy Volleya.

W drugim meczu półfinałowym  emocji było mniej. MKST Astra Nowa Sól pewnie wygrała z MUKS Ziemia Milicka 3:0. W meczu o 3 miejsce Bielawianka Bester Bielawa uległa siatkarzom MUKS Ziema Milicka 1:3.

W finale I Memoriału Józefa Drożdzyńskiego zgromadzeni w bielawskiej hali kibice znów zobaczyli 5-setowy mecz. Między drużynami iskrzyło już od początku spotkania i finałowe starcie przyniosło naprawdę spore emocje. Pierwszy set wygrali siatkarze IM Faurecia Volley 25:18. Wyraźnie podrażnieni tym stanem rzeczy zawodnicy z Nowej Soli pewnie wygrali drugą partię 25:13. Trzeci set był bardzo wyrównany, a w końcówce lepiej zagrali siatkarze z Jelcza-Laskowic i wygrali 25:22. Czwarta partia padła łupem nowosolan 25:21 i o końcowym triumfie w Memoriale decydował piąty set. W tie-breaku Astra wygrała 15:8 i zwyciężyła tym samym w całym turnieju. Najlepszym zawodnikiem w drużynie Astry Nowa Sól został wybrany Marcin Brzeziński, zaś w ekipie IM Faurecia Voley Jelcz-Laskowice środkowy Jakub Kamiński.

Teraz przed siatkarzami trenera Krzysztofa Janczaka kolejne sprawdziany formy. Turniej w Bielawie pokazał, że siatkarze „Jelczańskich Lwów” są w dobrej formie przed startem rozgrywek. W nadchodzącym tygodniu siatkarze IM Faurecia Volley w środę (15.09.) rozegrają sparingowy mecz z Bielawianką Bielawa, a w sobotę (18.09.) wezmą udział w Memoriale Z. Roli w Nowej Soli.

Skład IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice: Mariusz Gaca (kapitan), Paweł Malicki, Maciej Cierniak, Jędrzej Jasnos, Adrian Zając, Beniamin Budzich, Oskar Spychała, Mateusz Bielski, Jakub Kamiński, Mateusz Paszkowski, Szymon Stano, Grzegorz Kukla (libero), Filip Lebioda (libero)

źródło: inf. prasowa