Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dawid Sokołowski: Spotkanie ułożyło się po naszej myśli

Dawid Sokołowski: Spotkanie ułożyło się po naszej myśli

fot. Lechia Tomaszów Maz.

– Tamten sezon był dość nerwowy. Mieliśmy bardzo odmłodzony skład i całkowicie nowe zestawienie. Teraz jest nam łatwiej, mamy również zmienników na każdą pozycję, którzy nie tylko są, ale potrafią wejść na boisko i wiele wnieść do zespołu. W poprzednim sezonie nasza gra falowała. Raz zagraliśmy spotkanie na naprawdę wysokim poziomie, a tydzień później nic nam nie wychodziło. Mam nadzieję, że w tym sezonie nasza forma będzie tylko rosła – mówi Dawid Sokołowski, przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki, w rozmowie z portalem TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W sobotę tomaszowianie pokonali w świetnym stylu ZAKSĘ Strzelce Opolskie i zajmują wysokie 4. miejsce w tabeli.

Za wami świetnie spotkanie w Strzelcach Opolskich. Nie daliście rywalom praktycznie żadnych szans na nawiązanie walki. Trudno doszukać się słabego punktu w waszej grze.Dawid Sokołowski: To prawda, spotkanie ułożyło się po naszej myśli. Możemy być jak najbardziej zadowoleni z naszej gry w bloku, jak i w przyjęciu. Jednak są elementy, nad którymi musimy jeszcze popracować.

ZAKSA grała we własnej hali. Nie byliście zaskoczeni, że nie do końca potrafi odnaleźć się w tym spotkaniu?

– Po części spodziewaliśmy się trudniejszego spotkania. Szczególnie, że mecze wyjazdowe, nigdy nie należą do najłatwiejszych, ale na pewno nad tym nie ubolewamy. Liga jest długa i każdy ma prawo do słabszego meczu. Cieszymy się z trzech punktów dopisanych do tabeli i czekamy na kolejne spotkania.

Jak znam trenera Bartłomieja Rebzdę, po dość gładko wygranym pierwszym secie, powiedział wam, że ta wygrana partia wcale nie oznacza, że już wygraliście cały mecz i w kolejnych setach będzie równie łatwo. Mam rację?

Myślę, że większość trenerów po łatwo wygranym secie będzie o tym przypominało, aby utrzymać koncentrację. Rzeczywiście ma pani rację, trener nam to zasygnalizował. W poprzednim sezonie również wygraliśmy dwa pierwsze sety w Strzelcach Opolskich, a skończyło się na tie-breaku. W związku z tym wiedzieliśmy, że musimy grać do końca na sto procent swoich możliwości.

Za wami trzy mecze w pierwszej części sezonu i dwa zwycięstwa. To dużo lepszy początek rozgrywek, niż przed rokiem. Zaryzykuję stwierdzenie, że chyba wyciągnęliście wnioski po ostatnim sezonie?

Tak, tamten sezon był dość nerwowy. Mieliśmy bardzo odmłodzony skład i całkowicie nowe zestawienie. Teraz jest nam łatwiej, mamy również zmienników na każdą pozycję, którzy nie tylko są, ale potrafią wejść na boisko i wiele wnieść do zespołu. W poprzednim sezonie nasza gra falowała. Raz zagraliśmy spotkanie na naprawdę wysokim poziomie, a tydzień później nic nam nie wychodziło. Mam nadzieję, że w tym sezonie nasza forma będzie tylko rosła.

Jaki cel wyznaczyliście sobie na ten sezon ligowy?

Celem na pewno jest play-off, a potem to już walka w każdym meczu. Jak wiemy faza playoff rządzą się swoimi prawami. W niej może zwyciężyć każdy i dołożymy wszelkich starań, żeby zajść jak najwyżej.

Dla pana to już drugi sezon z rzędu w barwach Lechii, który spędza na parkietach TAURON 1. Ligi. Ma pan poczucie, że już dość dobrze zna te rozgrywki? Czuje się pan dużo pewniej, niż przed rokiem?

Myślę, że rok to nie jest długi staż. W lidze są zawodnicy, którzy grają znacznie dłużej, niż ja i obraziłbym ich stwierdzeniem że „dobrze znam te rozgrywki”. Jednak na pewno stres jest mniejszy, niż w pierwszym sezonie, gdzie to wszystko było nowe. Jednak rzeczywiście czuję się dużo pewniej na boisku, niż przed rokiem.

Wracając do rozgrywek. W najbliższą sobotę czeka was mecz przed własną publicznością. Zmierzycie się z Olimpią, która dość dobrze zaczęła sezon i teraz jest dość głodna kolejnych zwycięstw.

Pod tym względem absolutnie nie różnią się od naszej drużyny. Również dobrze zaczęliśmy i jesteśmy głodni zwycięstwa. Mamy jednak jeden duży handicup. mianowicie klub kibica, który jeździ z nami po całej Polsce i nas wspiera. Mam nadzieję, że w najbliższy weekend przyjdzie ich jeszcze więcej i będziemy mogli świętować kolejne zwycięstwo razem z nimi.

źródło: tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę