Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dawid Michor: Życie beniaminka nie jest łatwe

Dawid Michor: Życie beniaminka nie jest łatwe

fot. Gwardia Wrocław

– Na pewno życie beniaminka nie jest łatwe. W I lidze kobiet poprzeczka jest wyżej zawieszona. Dotyczy to zarówno strony organizacyjnej, jak i sportowej – mówi Dawid Michor, trener GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca.

Młody szkoleniowiec dał się już poznać z dobrej strony z pracy z młodzieżą, wcześniej w Legionowie, a następnie w małym, ale bardzo prężnym klubie w woj. pomorskim. Jego podopieczne jak na razie zdobyły jeden punkt w I lidze, ale walczyły ze znacznie wyżej notowanymi rywalkami m.in. zespołami z Mielca i Tarnowa, które mają aspiracje sięgające TAURON Ligi. – Żeby zwyciężać, trzeba grać bez przestojów, być maksymalnie skoncentrowanym. Uczymy się grania i wygrywania na zapleczu ekstraklasy. Niewiele brakowało, żebyśmy w Mielcu wygrały trzeciego seta. Byliśmy długo na prowadzeniu. Ostatecznie skończyło się porażką do 23 – mówi Dawid Michor. U siebie w meczu z poznaniankami jego podopieczne prowadziły 2:0. Nie udało się doprowadzić do zwycięskiego końca, ale siatkarki GKS Wieżycy 2011 długo dotrzymywały kroku wyżej notowanej drużynie.Dawid Michor podkreśla, że jego zawodniczki muszą nauczyć się grać w I lidze. – Mamy w zespole wyróżniającą się młodzież, która grała oraz odnosiła sukcesy w swoich kategoriach wiekowych i w tym sezonie otrzymała szansę walki z zawodniczkami bardziej doświadczonymi, rutynowanymi – powiedział. Dodajmy, że w Tarnowie musiały stawić czoła rywalkom, z których kilka ma doświadczenie wyniesione z klubów TAURON Ligi.

Średnia wieku zespołu wynosi osiemnaście lat. Czy nie został on rzucony na zbyt głęboką wodę? – Gdyby moje zawodniczki poszły do innych klubów prawdopodobnie byłyby rezerwowymi, wiele czasu spędzałyby w kwadracie, a to nie przyniosłoby im oczekiwanych rezultatów. Tutaj muszą brać ciężar gry na swoje barki. Uczą się odpowiedzialności. Zbierają doświadczenie i jestem przekonany, że ono w przyszłości zaprocentuje. Na pewno brakuje zespołowi ogrania. Techniką i umiejętnościami taktycznymi nie ustępują rywalkom – uważa trener Michor. I dodaje: łączy nas w zespole przekonanie, że praca i gra w I lidze przyniesie efekty.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę