Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Davide Mazzanti chce postawić na młodość w Lidze Narodów

Davide Mazzanti chce postawić na młodość w Lidze Narodów

fot. Michał Szymański

W zbliżającej się edycji Ligi Narodów szkoleniowiec reprezentacji Włoch Davide Mazzanti da szansę gry wielu utalentowanym zawodniczkom. Kluczowe ogniwa kadry Italii będą koncentrowały się na igrzyskach olimpijskich, które za niespełna 100 dni odbędą się w Tokio.

W „bezpiecznej bańce” za niespełna miesiąc zacznie się rywalizacja w Lidze Narodów. Wiele krajów będzie ją traktowało jako preludium przed igrzyskami olimpijskimi. Stąd też część trenerów w tych rozgrywkach nie desygnuje do gry podstawowego składu, dając szansę na odpoczynek kluczowym zawodniczkom. Tak postąpił również Davide Mazzanti, który chce sprawdzić w boju sporo siatkarek, które nie mają jeszcze międzynarodowego doświadczenia.W kadrze nie zabraknie jednak też gwiazd światowego formatu, by wspomnieć chociażby Paolę Egonu, Christinę Chirichellę, Ofelię Malinov czy Monikę De Gennaro. Co ciekawe, Włoszki w Lidze Narodów poprowadzi Giulio Bregoli, natomiast sam Mazzanti będzie przygotowywał grupę do igrzysk olimpijskich.

W Lidze Narodów zagra młody zespół. Będą w nim dziewczyny, które w ciągu ostatnich dwóch lat najlepiej się prezentowały. Jest to utalentowana i bardzo chętna do pracy grupa, co pokazała już w pierwszych dniach obozu. Już na jego początku zauważyłem chęć zawodniczek do osiągnięcia dobrego wyniku – ocenił Davide Mazzanti.

Wiele mocnych drużyn koncentruje swoją uwagę na igrzyskach olimpijskich, a dzięki temu w Lidze Narodów będą mogły ogrywać się młodsze siatkarki, które za kilka lat mogą stanowić o sile poszczególnych reprezentacji. – Z pewnością ten zespół będzie musiał zdobyć doświadczenie, ponieważ wielu siatkarkom brakuje ogrania na arenie międzynarodowej. Tylko niektóre z nich grały już w Lidze Narodów. Kilka z nich będzie miało okazję po raz pierwszy pojawić się na boisku w tak ważnym turnieju – przyznał szkoleniowiec reprezentacji Italii.

Szeroka kadra Włoszek na Ligę Narodów: Indre Sorokaite, Francesca Bosio, Alessia Gennari, Sara Bonifacio, Ofelia Malinov, Monica De Gennaro, Alessia Orro, Caterina Bosetti, Cristina Chirichella, Anna Danesi, Anastasia Guerra, Sarah Fahr, Elena Pietrini, Sylvia Nwakalor, Paola Egonu, Camilla Mingardi, Marina Lubian, Rachele Morello, Chiara De Bortoli, Alessia Mazzaro, Rebecca Piva, Ilaria Battistoni, Eleonora Furlan, Giulia Melli, Sofia D’Odorico, Federica Squarcini, Eleonora Fersino, Loveth Omoruyi

źródło: inf. własna, volleyball.world

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę