Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Damian Włoch: Lubimy grać pod presją

Damian Włoch: Lubimy grać pod presją

fot. volleystation.com

Młodzicy UMKS MOS Wola Warszawa przegrali pierwszy mecz w mistrzostwach Polski młodzików w Będzinie. Następnie podopieczni trenera Damiana Włocha zwyciężali kolejnych rywali i zdobyli złote medale. – Chyba lubimy grać pod presją – mówi szkoleniowiec siatkarzy ze stołecznej Woli.

Panie trenerze, kiedy rozmawialiśmy przed turniejem, powiedział pan, że najważniejsza będzie dobra zabawa i pierwszy mecz z Dunajcem Nowy Sącz. Jak to było z dobrą zabawą, bo pierwszy mecz przegraliście z tym zespołem?– Dokładnie, przed turniejem wiedzieliśmy że ten pierwszy mecz będzie ciężki, dlatego liczyłem na zabawę w trakcie meczu. Było jednak inaczej. Popełnialiśmy proste błędy i Dunajec to świetnie wykorzystywał, zasłużenie wygrywając pierwszy mecz. Nam zostało wyzerować głowy i walczyć dalej. Końcowy wynik pokazuje, że ta przegrana dobrze wpłynęła na naszych mistrzów.

Co sobie powiedzieliście po tym meczu, że potem szliście jak burza?

– Wspólnie całym zespołem poszliśmy na długi spacer. Każdy z zawodników mógł się otworzyć i powiedzieć coś od siebie. Wyjaśniliśmy sobie kilka spraw i powiedzieliśmy, że chcemy zobaczyć w kolejnym meczu mężczyzn, a nie chłopców do bicia. Jak widać zadziałało.

W półfinale Trefl Gdańsk postawił wam twarde warunki. Znów byliście pod ścianą, a jednak odwróciliście losy meczu. Czy pana zespół lubi grać pod presją?

– Tak, półfinał był bardzo wyrównany i stał na bardzo wysokim poziomie. Od samego początku zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie mecz, w którym musimy być bardzo mocno przygotowani mentalnie. I tak właśnie było. Dodatkowo chyba rzeczywiście lubimy grać pod presją. Ten sezon pokazał, że wszystkie takie mecze wygrywaliśmy, zarówno na hali, jak i na plaży.

Co zmieniliście w swojej grze w porównaniu z pierwszym meczem, bo finał był jednostronnym widowiskiem? Czy to drużyna z Nowego Sącza zagrała słabiej?

– Od samego początku meczu chcieliśmy narzucić swój rytm gry. Weszliśmy świetnie w mecz od pierwszych piłek i nie daliśmy Dunajcowi rozwinąć skrzydeł. Zawodnicy w stu procentach wykonywali taktykę, którą przygotowaliśmy na przeciwników wspólnie z Konradem Copem i naszym statystykiem Frankiem Melaniukiem. Jeszcze raz im dziękuję. Oczywiście jestem dumny z naszych mistrzów Polski!

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę