Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Wierzbicki: Naprawdę szkoda tego spotkania

Damian Wierzbicki: Naprawdę szkoda tego spotkania

fot. gwardiawroclaw.pl

Siatkarze eWinner Gwardii Wrocław od przegranej rozpoczęli walkę o brązowy medal w TAURON 1. Lidze. Pierwsze spotkanie o trzecie miejsce zakończyło się w  trzech setach. BKS Visła Bydgoszcz wygrała, wybijając Gwardzistom pomysł na zwycięstwo zwłaszcza swoją solidną zagrywką. W Bydgoszczy gościom zabrakło argumentów. – Przegrywamy 0:3, ale nie można powiedzieć, że oddaliśmy to spotkanie bez walki – podkreślił Damian Wierzbicki, atakujący Gwardii.

Trudno jednoznacznie na „nie” oceniać czwartkowy mecz w wykonaniu Gwardzistów. Zespół trenera Marka Lebedewa w każdym secie potrafił wyjść na prowadzenie, ale nie przełożył tego na „coś więcej” na swoją korzyść. Konkretniejsi byli gospodarze, wystarczy spojrzeć na liczby. W zagrywce, dziewięć asów do jedenastu popsutych piłek. Wrocławianie oddali w tym elemencie trzynaście punktów po własnych błędach, tylko raz dobijając się skutecznie w pomarańczowe.W każdym z setów mieliśmy punktową przewagę. Z partii na partię była ona nawet coraz większa. Nie dowieźliśmy jednak żadnego seta do końca. Przegrywamy 0:3, ale nie można powiedzieć, że oddaliśmy to spotkanie bez walki. Końcówki na pewno zaważyły, a to zazwyczaj w siatkówce stanowi, kto wygrywa mecz. Gdybyśmy grali do 15, wygralibyśmy ten mecz w trzech setach. Tak partię można jednak zamknąć dopiero w tie-breaku. Do niego w Bydgoszczy było nam daleko. Głupio stracone punkty w przyjęciu, coś nam też wpadło po siatce, za chwilę piłka przeszła przez palce… Naprawdę szkoda tego spotkania. To był nasz najgorszy mecz od dwóch miesięcy. Gramy jednak dalej, rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw i wszystko możemy jeszcze odrobić – powiedział po spotkaniu Damian Wierzbicki, najlepiej punktujący siatkarz meczu.

BKS Visła dzięki wygranej objęła prowadzenie w serii do trzech zwycięstw 1:0. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę (tj. 2 maja) o godz. 18:00 we Wrocławiu. Mecz będzie pokazywane na internetowej platformie IPLA.

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę