Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czy Cuprum straci swojego lidera?

Czy Cuprum straci swojego lidera?

fot. ks.cuprum.pl

Szykuje się duża strata personalna w Cuprum Lubin. Szeregi zespołu może opuścić Ronald Jimenez, czołowy atakujący PlusLigi. Kolumbijski siatkarz wybrał dość niespodziewany kierunek, bo może trafić do ligi koreańskiej.

Już 2 października mają zostać zainaugurowane rozgrywki PlusLigi, tymczasem dochodzą wieści o tym, że kolejny z zawodników może opuścić PlusLigę. Wcześniej z Jastrzębskiego Węgla zdezerterował Tine Urnaut, następnie PGE Skra nie mogła skontaktować się z Taylorem Sanderem, a Cuprum Lubin może stracić swojego lidera, czyli kolumbijskiego atakującego – Ronalda Jimeneza.Wcześniej grał on między innymi w lidze greckiej i francuskiej, reprezentując Olympiakos Pireus i Chaumont 52 VB. Do miedziowej drużyny trafił przed minionym sezonem. Z marszu stał się nie tylko filarem Cuprum, ale także jednym z wyróżniających się zawodników w PlusLidze. Kolumbijczyk przedłużył kontrakt z drużyną z Lubina. – Cuprum Lubin to dobry klub, w którym mogę się rozwijać. Uważam też, że trener Rusek jest wartościowym szkoleniowcem i świetnie poradzi sobie w nowej roli – mówił po przedłużeniu współpracy z przedstawicielem PlusLigi Jimenez.

Według Onetu Kolumbijczyk ma jednak rozstać się z Cuprum i przenieść się do ligi koreańskiej. Na razie jednak trenuje z Miedziowymi, a zmianę barw klubowych mogą utrudnić lub nawet uniemożliwić mu procedury urzędowe. Odejście zdobywcy 453 punktów w poprzednim sezonie PlusLigi nie jest więc przesądzone. Jeżeli jednak wszystko pójdzie po myśli Kolumbijczyka, to od października przestanie być głównym punktującym zespołu z Lubina.

źródło: inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę