Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czterech Polaków chce wyjechać do Korei

Czterech Polaków chce wyjechać do Korei

Z jednej strony duże pieniądze i z automatu status gwiazdy drużyny, z drugiej niższy prestiż niż w najlepszych ligach świata i duże obciążenie na boisku – tak w skrócie można opisać transfery zawodników spoza Korei do tamtejszych zespołów. Droga nie jest łatwa, bo w każdym klubie na obcokrajowca czeka tylko jedno miejsce, a chętnych do zgarnięcia niebagatelnej sumy za kontrakt jest sporo więcej.

Swój akces do ligi koreańskiej zgłaszają zarówno wschodzące gwiazdy, jak i topowi gracze, a także ci, którzy potrzebują zmiany klimatu i czasem odbudowania się sportowego bez uszczerbku w portfelu. Obecnie bryluje tam 19-letni Naumory Keita, a w przeszłości występował w niej m.in. Robertlandy Simon – gwiazda Lube. Mamy również polski akcent w V-League. W zeszłym sezonie zawitał tam (choć na krótko) Bartosz Krzysiek. Krzysiek ponownie będzie się ubiegał o zatrudnienie w Korei, a oprócz niego  do draftu zgłosili się również Artur Szalpuk, Grzegorz Bociek i Dawid Konarski. Jak widać dużą część zgłaszających się stanowią zawodnicy ofensywni, co nikogo nie dziwi, bowiem tacy gracze stanowią w Azji deficyt zarówno ze względu na warunki fizyczne, jak i umiejętności.

Pod koniec kwietnia Koreańczycy powinni ogłosić wyniki selekcji. Europejczykom ta sytuacja powinna odpowiadać. W ubiegłych latach zazwyczaj takie decyzje zapadały znacznie później, więc do draftu zgłaszali się zawodnicy, którzy mieli problemy ze znalezieniem odpowiedniego klubu w Europie. Teraz powinni jeszcze zdążyć podpisać kontrakty, nawet jeżeli wynik draftu będzie dla nich niekorzystny. Z drugiej strony rynek transferowy w tym roku ruszył wyjątkowo wcześnie, a zatem i przesunięcie w koreańskim drafcie może być złudne.

źródło: inf. własna, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę