Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy M: Pierwsza bitwa finałowa dla drużyny Wiese

Czechy M: Pierwsza bitwa finałowa dla drużyny Wiese

fot. Karlovarsky denik

W czeskiej ekstraklasie siatkarzy zaczęła się decydująca batalia o medale. W pierwszym meczu finałowym CEZ pokonał Jihostroj, a pierwszy krok do trzeciego miejsca wykonała Dukla, która pokonała Lvi.

Drużyna Łukasza Wiese bliżej jest wywalczenia mistrzostwa Czech. W pierwszym starciu finałowym pokonała u siebie Jihostroj Czeskie Budziejowice w trzech setach. Pierwszą odsłonę gospodarze mieli pod kontrolą, w drugiej było więcej walki, ale obie w końcówkach rozstrzygali na swoją korzyść. W trzeciej goście prowadzili 16:13, ale ostatnie słowo ponownie należało do CEZ-u.Obie drużyny na dobrym poziomie spisały się w ataku, przekraczając 50% skuteczności, ale o 5% wyższą osiągnęli gospodarze. W efekcie było mało bloków, bowiem zaledwie po 3 po każdej ze stron. Jednak kluczem do sukcesu zespołu z Karlowych Warów była zagrywką, którą punktował aż 11 razy. Jego liderem w tym spotkaniu był Patrik Indra, który zgromadził na swoim koncie 24 oczka. Duży udział w zwycięstwie miał również Łukasz Wiese, który dołożył 15 oczek. Polak popisał się 1 blokiem, 3 asami serwisowymi, a 11 razy punktował w ataku, w którym jego skuteczność przekroczyła 50%. Angażowany był także w przyjęciu. Zagrywkę rywali przyjmował 10 razy, popełniając 2 błędy. Po drugiej stronie siatki jedynie Marek Zmrhal próbował dorównać gospodarzom, ale jego 15 oczek nie pozwoliło Jihostrojowi na wygranie choćby seta.

W pierwszym meczu o trzecie miejsce Dukla Liberec we własnej hali gładko rozprawiła się z Lvi Praga. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie, w której goście uzbierali 23 oczka, ale w pozostałych setach byli tylko tłem dla gospodarzy. Cieniem na ich grze kładły się błędy (aż 27 na zagrywce i w ataku), a zespół z Liberca kontrolował boiskowe wydarzenia. Nie dość, że w ataku nie pomylił się ani razu, to jeszcze uzyskał w nim 55% skuteczności. To był jego klucz do zwycięstwa.

Pierwszoplanową postacią w jego szeregach był Michal Kriško, który zgromadził na swoim koncie 17 punktów. 9 oczek dołożył także Petr Šulista. Natomiast po drugiej stronie siatki wyróżnił się Matej Mihajlović, ale jego 11 punktów to było za mało, aby ekipa z Pragi mogła cokolwiek wskórać w tym spotkaniu.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off w czeskiej ekstraklasie siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę