Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy M: Mistrzostwo Czech dla Łukasza Wiese

Czechy M: Mistrzostwo Czech dla Łukasza Wiese

fot. Karlovarsky denik

Aż pięciu meczów potrzebowała drużyna Łukasza Wiese, aby wywalczyć mistrzostwo Czech. CEZ prowadził już w rywalizacji z Jihostrojem Czeskie Budziejowice 2:0, ale rywale doprowadzili do piątej potyczki, którą przegrali 1:3. To drugi w historii tytuł mistrzowski dla zespołu z Karlowych Warów.  

Wydawało się, że CEZ pewnie sięgnie po mistrzostwo Czech. Prowadził już w meczach 2:0, a w trzecim 2:0 w setach z Jihostrojem Czeskie Budziejowice, ale rywale się nie poddali. Wygrali trzecie spotkanie, a w kolejnym poszli za ciosem.  W czwartym meczu to oni dyktowali warunki gry, za wyjątkiem drugiej odsłony, którą goście zwyciężyli po walce na przewagi. Tym razem na siatce uwidoczniła się przewaga zespołu z Czeskich Budziejowic. Uzyskał on 49% skuteczności w ataku i 14 razy zatrzymywał rywali blokiem, co wystarczyło mu do zwycięstwa i doprowadzenia do piątej potyczki.

Liderami gospodarzy w tym meczu byli Petr Michalek i Peter Ondrović, którzy łącznie wywalczyli 35 punktów. Po drugiej stronie siatki wyróżnił się Lukas Vasina, który zanotował 16 oczek na koncie. 12 punktów dołożył Łukasz Wiese. Polak raz punktował w bloku i w polu serwisowym, a pozostałe oczka zdobył w ataku, w którym jednak jego skuteczność nie była imponująca. Wyniosła zaledwie 28%. Był za to mocno obciążony w przyjęciu, w którym angażowany był ponad 30 razy, a jego skuteczność wyniosła w nim 42%.

W decydującym starciu CEZ pokonał rywali 3:1. Moment słabości przytrafił mu się tylko w trzeciej odsłonie. Na przestrzeni całego spotkania zawodnicy z Czeskich Budziejowic popełnili mniej błędów, szczególnie na zagrywce, ale praktycznie wszystkie atuty były po stronie gospodarzy. Oni częściej punktowali w bloku, osiągnęli też lepszą, bo 51% skuteczność w ataku, co pozwoliło im odnieść zwycięstwo.Poprowadził ich do niego Patrik Indra, który zapisał na swoim koncie 22 oczka. Wspierał go Lukas Vasina, który dołożył 15 punktów. Swój udział w wygranej miał także Łukasz Wiese, który zdobył 12 oczek. Polak popisał się 1 blokiem, a pozostałe punkty wywalczył w ataku, w którym jego skuteczność wyniosła 61%. Sporo pracy miał także w przyjęciu, w którym angażowany był 19 razy, a jego skuteczność w tym elemencie oszacowano na 42%. Po drugiej stronie siatki jedynie Petr Michalek próbował cokolwiek wskórać, ale jego 14 punktów okazało się zbyt mało, aby Jihostroj zdobył mistrzostwo Czech.

Zobacz również
Wyniki fazy play-off w czeskiej ekstraklasie siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę