Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy M: Jihostroj przedłużył rywalizację, mistrz Czech wciąż nieznany

Czechy M: Jihostroj przedłużył rywalizację, mistrz Czech wciąż nieznany

fot. Karlovarsky denik

W trzecim meczu finałowej rywalizacji w czeskiej ekstraklasie siatkarzy drużyna Łukasza Wiese prowadziła już 2:0 z rywalami z Czeskich Budziejowic, ale nie potrafiła przypieczętować wygranej. Wciąż więc batalia o prymat w Czechach nie jest rozstrzygnięta.

Po dwóch pierwszych meczach finałowej rywalizacji CEZ prowadził z Jihostrojem 2:0. Kolejne spotkanie rozgrywał we własnej hali i wydawało się, że jest na dobrej drodze, aby u siebie świętować mistrzostwo Czech. Było coraz bliżej, bo po dwóch setach zespół Łukasza Wiese prowadził 2:0, ale w żadnej z kolejnych odsłon nie potrafił przypieczętować wygranej. Jihostroj postawił wszystko na jedną kartę, a zwycięstwo w tie-breaku, granym na przewagi pozwoliło mu przedłużyć losy rywalizacji.Obie drużyny na dobrym poziomie spisały się w ataku, bowiem przekroczyły 50% skuteczności. Żadna z nich nie uzyskała przewagi w bloku, obie ekipy punktowały tym elementem po 8 razy. Mimo że goście popsuli więcej zagrywek, to jednak też więcej dzięki niej zyskali. 10 asów serwisowych było jednym z elementów, który pozwolił im odnieść zwycięstwo. Innym była świetna gra Filipa Rejleka, który wywalczył aż 33 punkty. Dostał wsparcie od Petra Michalka, który dołożył 17 oczek.

W szeregach gospodarzy niemal już tradycyjnie pierwszoplanową rolę grał Patrik Indra, który zanotował na koncie 20 oczek. Łukasz Wiese dołożył 16 oczek. Polak popisał się 1 asem serwisowym, a pozostałe punkty zdobył w ataku, w którym jego skuteczność przekroczyła 50%. Sporo pracy miał także w przyjęciu, bowiem zagrywkę rywali przyjmował 22 razy. Popełnił 3 błędy, a jego skuteczność oszacowano w tym elemencie na niespełna 30%. Po tej porażce CEZ wciąż prowadzi w finałowej rywalizacji, ale już tylko 2:1.

Kolejny mecz zostanie rozegrany w Czeskich Budziejowicach 16 kwietnia.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off w czeskiej ekstraklasie siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę